A magyarellenes atrocitások újabb hulláma indult el a Vajdaságban. Pénteken éjszaka Szabadkán újabb súlyos támadás történt, amelynek nyolc sérültje van, valamennyien magyar fiatalok. Dr. Sepsey Csabának, a VMDP körzeti szervezet elnökének a sajtó számára is megküldött feljegyzései szerint a 17 éves Molnár Szabolcs születésnapját ünnepelték az egyik szabadkai helyi közösségnek a szülők által kibérelt termében, amikor késő este szerb fiatalok egy csoportja nyomult be hívatlanul a zártkörű rendezvényre. Sértegették a jelenlevőket, becsmérelték őket nemzeti mivoltukban, elfogyasztották italaikat, s megparancsolták a megalázott fiataloknak, hogy magyar helyett szerb zenét hallgassanak. Amikor a garázda betolakodók törni kezdték az üvegeket, az ünneplők menekülni kezdtek, de nem mindenkinek sikerült. Többüket agyba-főbe verték. A telefonhívásra kiérkező mentők nyolc sérültet szállítottak a szabadkai kórházba. A három járőrkocsival kiszálló rendőrségnek volt mit látnia: a terem berendezésének egy részét szétverték, negyven palack üvegcserepei beborították a padlót, egy gépkocsit is megrongáltak. Később derült ki, hogy mobiltelefonokat, CD-lejátszót vettek el, a születésnapi ajándékok egy részét és a maradék italokat szintén elrabolták.
Nincs foganatja tehát a szerb hatóság állítólagos intézkedéseinek, hogy megfékezik a magyarellenes atrocitásokat. Ezt bizonyítja a zászlóégetés és a Molotov-koktélos támadás is az egyik temeríni magyar kereskedő boltja ellen, hogy csak a legkirívóbb etnikai incidenseket említsük. Ez a válasz a washingtoni levelekre, a brüsszeli aggodalmakra, a budapesti figyelmeztetésekre.
Ellenségesség Szlovákiában is. Ivan Gasparovic szlovák államfő ellenzi, hogy a szlovák parlamentben a Magyar Koalíció Pártjának (MKP) képviselői magyarul szólaljanak fel. A TASR Ivan Gasparovic szombati rádiónyilatkozatát ismertető jelentése szerint a másfél hónapja hivatalba lépett köztársasági elnök – a parlament egykori elnöke – bántónak találja, hogy Bauer Edit, az Európai Parlament tizennégy tagú szlovák képviselőcsoportjának egyik, MKP-hez tartozó tagja Brüsszelben olyan megállapítást tett, hogy amíg az Európai Parlamentben bárki felszólalhat a saját anyanyelvén, addig ez a szlovák törvényhozásban nem lehetséges.