Novemberben akár hordónként 2,30 dollárral olcsóbban is vásárolhatnak az európai és amerikai vevők a szaúd-arábiai nyersolajból, mivel a közel-keleti ország csökkentette árait. Az Európát és az Egyesült Államokat érintő novemberi akció során 0,55–2,30 dolláros hordónkénti áron lehet hozzájutni a szaúdi olajhoz.
Szigorított az értékesítési árakon az ázsiai piacra szánt Arab Super Light és az Extra Light könnyűolajfajta esetében a világ legnagyobb olajkitermelője. Az Arab Super Light típust hordónként egy dollárral, az Extra Lightot 0,35 dollárral drágította Szaúd-Arábia. Az OPEC termelői közül Venezuela – a világ ötödik olajexportőre – kitermelésért felelős minisztere úgy nyilatkozott, hogy az olajkartell legközelebbi, decemberi 10-i kairói ülésén a kitermelési kvóta újabb emeléséről döntenek, hogy a termelést hivatalosan hozzáigazítsák a tagállamok által ténylegesen termelt mennyiséghez. A venezuelai miniszter úgy tudja, hogy az OPEC-országok naponta több mint kétmillió hordóval termelnek többet a hivatalos, napi 27 milliós kvótánál. Az OPEC szeptember közepén bécsi értekezletén napi egymillió hordóval napi 27 millió hordóra történő kvótaemelésről döntött.
Az amerikai West Texas Intermediate könnyűolajfajta a legközelebbi, novemberi határidőre közép-európai idő szerint tegnap késő délután hordónként 50,28 dolláron állt a New York-i árutőzsde (Nymex) Szingapúrban folytatódó, elektronikus Access-jegyzésében, 37 centtel drágábban a hétfői New York-i zárónál.
Az európai referenciafajta, a Brent északi-tengeri olajféleség ára kedden kora délután a londoni nemzetközi olajtőzsdén történelmi csúcsot ért el: hordónként 46,90 dollárért adták-vették. Ezzel napi drágulása meghaladta a másfél százalékot.

Zsidózva káromkodik a Tisza Párt sajtósa – videó