Bár a német E.ON Ruhrgas még nem értesítette a Gazpromot arról, hogy mennyiért kívánja kivásárolni a Mol részét a magyar vállalat és az orosz monopólium által jelenleg fele-fele arányban birtokolt Panrusgáz gázimportáló cégből, moszkvai elemzők szerint a hatóságok nem fognak akadályt gördíteni az ügylet útjába. A Gazprom leányvállalata, a Gazexport még nem kapott hivatalos értesítést az E.ON Ruhrgas Molnak tett árajánlatáról, habár élve elővásárlási jogával, elvileg maga is megvehetné a Mol részét a Panrusgázból – közölte az orosz gázmonopólium sajtószolgálata az MTI érdeklődésére. Mindamellett moszkvai elemzők nem gondolják, hogy a Gazexport megtagadná hozzájárulását az ügylethez. Véleményük szerint azért, mert – bár Kelet-Közép-Európában komoly verseny van közöttük – az E.ON és a Gazprom nagyszabású együttműködési terveket sző Oroszországban és egész Európában földgáz, illetve áram termelésére, szállítására, beleértve közös vállalatok létrehozását és részvények cseréjét is.
A Gazexport még erre a hétre, legkésőbb a jövő hét elejére várja az E.ON Ruhrgas által a Molnak kínált vételi ajánlat közlését. A Panrusgázt 1994-ben hozta létre a Mol a Gazexporttal együtt, amellyel 1996-ban hosszú távú megállapodásokat kötött – 1997–2015 között 194 milliárd köbméternyi – földgáz magyarországi szállítására.
A Panrusgáz felének kivásárlása mellett az E.ON Ruhrgas megegyezett a Mollal, hogy megvásárolja a Földgázellátó Rt.-nek és a Földgáztároló Rt.-nek az egy részvény híján 75 százalékát. Mindamellett a harmadik Mol-gázleánycég, a Földgázszállító Rt. 75 százalék mínusz egy részvényes pakettjének eladására csak a magyar vállalatnak van opciója. A magyar földgázszükséglet 60 százalékát biztosító Panrusgázon való osztozással a Gazprom és az E.ON első fele-fele arányban birtokolt vállalata jön létre külföldön.

Tseber Roland úgy aggódik a magyarokért, hogy nem tartotta fontosnak a magyar állampolgárságát