Öt évre felfüggesztette professzori állásából Bruno Gollnisch francia európai parlamenti képviselőt a holokauszt iránt kétségeket támasztó kijelentéseiért a lyoni Jean Moulin egyetem. Az egyetem pénteki bejelentése szerint a felfüggesztés időtartama alatt fizetésének felét folyósítják a szélsőjobboldali nézeteket valló professzornak – írta az MTI.
Bruno Gollnisch, aki a Jean-Marie Le Pen vezette francia Nemzeti Front (FN) egyik magas rangú vezetője, tavaly október közepén egy sajtótájékoztatón azt sugalmazta, hogy túlzottak lehetnek a II. világháború idején megölt zsidók számáról szóló adatok. Megkérdőjelezte, hogy a nácik gázkamrákat használtak a zsidók elpusztítására. Azt mondta, nem vitatja ugyan sem a deportálásokat, sem a náci táborok több millió halottját, de vitát kell indítani arról, hogy az áldozatok hogyan haltak meg. Hozzáfűzte, nem tagadja a gyilkos gázkamrák létét, de „nem szakértője a kérdésnek, és hagyni kell a történészeket, hogy szabadon vitatkozzanak erről.”
Gollnisch megjegyzései nagy felzúdulást keltettek zsidó és rasszizmusellenes csoportok körében. Kijelentéseit a leghatározottabban elítélte Joseph Borrell, az Európai Parlament elnöke is, undorítónak, felháborítónak és sokkolónak nevezve Gollnisch szavait. A francia professzor most azt állítja, hogy boszorkányüldözés áldozatává vált, és bírálta a lyoni egyetemet azért, mert engedett a külső nyomásnak. Gollnisch jogot és japán nyelvet oktatott az egyetemen.
Nem ez volt az első eset, hogy a Nemzeti Front soraiból kétségbe vonták a II. világháborús népirtásokat. A párt vezetőjét, Jean-Marie Le Pent 1987-ben el is ítélték azért, mert kijelentette: a gázkamrák a II. világháborúnak csupán részletkérdései volt. Az FN 1972-ben alakult több kis szélsőjobboldali csoportból és olyan személyekből, akik között többen hírhedt náci kollaboránsok voltak.

Kiderült, hogyan szivároghatott ki a Tisza-lista: egyszerűen elbaltázták