Főképpen az úszók, de a vízilabdázók, a szinkronúszók és más „vizes” sportágak űzői, például a búvárúszók használják előszeretettel a balatonfűzfői sportuszodát felkészülésük során. A nagyszerű adottságú, állami tulajdonú létesítményt elérte az új idők szele, egyrészt olyan szempontból, hogy erőteljesen megromlott az állaga, másrészt előfordulhat, hogy több „kollégájával” együtt eladásra, tehát magántulajdonba kerül. Érdeklődésünkre a Nemzeti Sporthivataltól azt a választ kaptuk, hogy még nem dőlt el semmi, jelenleg a balatonfűzfői uszoda hatékonyabb üzemeltetésének és a már nélkülözhetetlen beruházások lehetséges módjait vizsgálják a létesítményt használó (él)sportszervezetek bevonásával.
Mint megtudtuk, a bevonás abban öltött testet, hogy az érintett hazai szakszövetségeket megkérdezték, mennyit használták eddig évente a fűzfői uszodát. Jakab Zoltán, a Magyar Vízilabda-szövetség főtitkára szerint a pólósok körülbelül négy hetet töltöttek a Balaton északi partján, ezen a „kellemes, nyugodt helyen”, a korosztályos szövetségi kapitányok döntésétől függött, pontosan mennyit. A nagyválogatott játszott már itt bemutatómeccset, a fűzfői sportiskolában pólósosztály is indult, tehát az igény megmaradna. Ruza József, a Magyar Úszószövetség főtitkára elmondta, hogy az úszók mintegy tíz hetet töltöttek összesen évente Fűzfőn, egyik főhadiszállása ez a sportágnak. A használati szándék megmaradna egy esetleges eladás esetén is, ám új cél is felmerült: a szövetség akár megvenné az uszodát! Ruza József úgy fogalmazott, akkor jött az ötlet, amikor megtudták, hogy a létesítmény ára „két polgári lakásnyi”, körülbelül százmillió forint lenne. Ezt szponzori segítséggel előteremtenék, s akadna fedezet a várhatóan veszteséges működtetésre, illetve a beruházásokra (felújítás, szállodaépítés) is. Mindezek után az úszók (az általuk szervezett gazdasági társaság) akár el is adhatnák az értékes ingatlant, amiből egyrészt komoly hasznuk származna, másrészt viszont kikötnék, hogy igény szerint továbbra is használhatnák.
A főtitkár levelet írt a balatonfűzfői uszodát működtető Nemzeti Sportközpontok főigazgatójának az ügyben. Géczi Gábor érdeklődésünkre elmondta, hogy Ruza József levelét megkapták, ám érdemi választ nem tudtak adni, mert még nem dőlt el véglegesen a létesítmény sorsa. Szerinte az élsport használata csekélynek mutatkozott Fűzfőn, de mindenképpen szeretnék, ha a korábbi paraméterek között megmaradhatna. Egy gazdaságosabb, racionálisabb megoldást keresnek az eddiginél, ám mivel az egyeztetés elején járnak, az értékesítés még nem eldöntött tény. Géczi Gábor szerint a többlépcsős folyamat az ősz folyamán, október végére fejeződhet be. A jelenlegi sportköltségvetés nem teszi lehetővé azokat a több száz millió, esetleges milliárd forintos nagyságrendű beruházásokat, fejlesztéseket, amelyek szükségesek Balatonfűzfőn, de esetleges magánkézbe kerülés esetén is szerződésben garantálná a vevő, hogy az élsportolók rögzített áron használják az uszodát. Kérdésünkre, hogy hasonló ajánlatok esetén előnyt élvezne-e egy sportszervezet, jelesül az úszószövetség, Géczi Gábor így fogalmazott: „Egyértelműen igen, sőt akkor is, ha kicsivel roszszabb az ajánlat. Nekünk is az az érdekünk, hogy a magyar sport számára a lehető legjobb megoldás szülessen.”
Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a migránsbűnözésről
