Több mint fél évszázados német parlamenti rendet akarnak feldúlni a hatalmi vágytól hajtott elvtársak, amikor azzal érvelnek, hogy az SPD alkotja a Bundestag legerősebb frakcióját, mert a kereszténydemokraták két pártból, a CDU-ból és a bajor CSU-ból tevődnek össze, és csak e szövetség révén rendelkeznek fölénnyel.
A Bundestag ügyrendjének megváltoztatásával az eddigi és az új kabinet megalakulásáig továbbra is hivatalban lévő SPD–Zöldek-koalíció megváltoztathatná a mindeddig természetesnek tartott rendet. Friedberg Pflüger, a CDU-elnökség tagja szerint az SPD nem képes belenyugodni a vereségbe, és semmiféle trükktől sem riad vissza, még olyan fogástól sem, amely a puccs jeleit viseli magán.
Franz Müntefering, a szociáldemokraták elnöke cáfolta, hogy pártja a Bundestag ügyrendjének átalakításán fáradozik. A két nagy néppárt konkurenciaharcában erősödnek a totális patthelyzettel elégedetlen SPD-megnyilatkozások. Klaus Wowereit, Berlin főpolgármestere volt az első, aki nyilvánosan kijelentette, számára elképzelhető az a nagykoalíció, amelyben Schröder már nem kap helyet. Björn Engholm volt SPD-elnök szerint a nagykoalíciónak Schröder és Merkel nélkül kellene létrejönnie: „Új emberekre épült kormányra lenne szükség.”
A változatlanul éles villongások előterében került sor a CDU/CSU meg az FDP első információs megbeszélésére. A kereszténydemokratákat a két pártelnök – Angela Merkel (CDU) és Edmund Stoiber (CSU) – képviselte, a liberálisokat az elnök Guido Westerwelle és a frakciót vezető Wolfgang Gerhard. A felek megbízták a pártok főtitkárait, hogy dolgozzák ki a közös lehetőségek tervét. A kereszténydemokraták már ezzel a papírral akarnak asztalhoz ülni ma a Zöldek képviselőivel egy esetleges fekete– sárga–zöld szövetség kialakítása érdekében. Westerwelle ismételten megerősítette, hogy nem tárgyalnak az SPD-vel.
Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a migránsbűnözésről
