Helsingin Sanomat
A francia miniszterelnök védelmébe vette a „gazdasági hazafiság” programját című cikkében a vezető finn lap beszámol a francia kormány szándékáról, hogy listát állítson össze azon ágazatokról, amelyek külföldi kézbe kerülését állami beavatkozással kellene megakadályozni. A francia „gazdasági hazafiság” gondolata akkor született meg, amikor a PepsiCo nevű amerikai vállalatóriás meg akarta venni a francia Danone céget. Bár a hír hamisnak bizonyult, francia politikusok Jacques Chirac elnökig a legnagyobb határozottsággal kiálltak a Danone francia kézben tartása mellett. „A franciáknak meg kell lennie az eszközüknek arra, ha külföldi befektetők fontos szakágakat akarnak felvásárolni, mint például a honvédelem vagy a biztonsági szolgálatok” – idézi a lap Dominique de Villepin francia miniszterelnököt. Villepin beszámolt a francia tervekről az EU-biztosoknak is, akik – mint Villepin közölte – nem ellenezték ezeket az elképzeléseket.
Le Figaro
Miután a közelmúltban a brit baloldali Guardian arculatot váltott (méretében kisebb, külsejében színesebb lett), a jobboldali francia lap tegnaptól hasonló változáson ment át. A megújult lap címoldalán fő cikkének címe: Korzika – az állam az erőszak kihívása előtt. Az írás ismerteti, hogy az állami kompvállalat privatizálása miatt kitörő és már hosszabb ideje tartó erőszak lecsillapítására három miniszter is elutazott a francia Marseille kikötővárosba. A baloldali szakszervezetek azonban folytatják akciójukat a privatizálás ellen.
Lemonde
A vezető francia lap címoldalának vezető cikke az egyetemekről, a jövő elitjéről és a tanulás világpiacáról szól. A cikk szerint mind erősebbé válik a világverseny a „szürkeállomány” képzésének piacán. Az egyetemek a legjobb professzorokat igyekeznek megnyerni maguknak, és ebben az amerikaiaké az első hely, míg Franciaországnak sikerült megtartania a negyedik helyet. Ezzel párhuzamosan az egyetemek egyre-másra nyitják decentralizált campusaikat, és vonzanak külföldi hallgatókat úgy, hogy azoknak el sem kell utazniuk hazájukból, az egyetemek „helybe mennek”.
Le Monde Diplomatique
A világ legbefolyásosabb francia havilapjának címoldalán a vezető cikk címe: A katasztrófa kapitalizmusa, alcíme: New Orleans keselyűi. Az írás azzal foglalkozik, hogy a Bush elnök szívéhez oly közel álló cégek a katasztrófákból profitálnak – függetlenül attól, hogy az iraki háborúról vagy a hurrikánok okozta károkról van szó.
European Voice
Az európai ügyekre szakosodott hetilap felteszi a kérdést, miért fél az EU megkérdezni polgárait arról, mi a véleményük a bevándorlásról. A cikk szerint követni kellene Svájc példáját, ahol az ügyben népszavazást írtak ki.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben