Nem mond le a brit miniszterelnök azután, hogy a parlament – Tony Blair 1997-es megválasztása óta először – leszavazta az ellentmondásos megítélésű terrorellenes törvényt. A munkáspárti többségű alsóház 291:322 arányban utasította el a törvényjavaslatot, amely lehetővé tette volna, hogy kilencven napig ítélet nélkül tarthassanak fogva terrorcselekménnyel gyanúsított személyeket – tudósított tegnap a BBC.
Elemzők szerint Blair első meghiúsult törvénytervezete a vég kezdetét jelentheti, hiszen a miniszterelnök saját pártjából is többen a kilencvennapos fogva tartás ellen szavaztak. A munkáspárti Lord Ahmed a közszolgálati adó előtt azzal érvelt, hogy a törvénnyel csak elidegenítenének egyes közösségeket, a képviselő szerint azt kellene elérniük, hogy „a brit muzulmán fiatalok biztosak legyenek abban, hogy nem őket veszik célba”. A munkáspárti miniszterelnök szerint aggasztó, hogy egyes képviselők véleménye ilyen mértékben különbözik a közvéleménytől.
Michael Howard konzervatív ellenzéki vezető szerint a tervezet túlzó lépés, amely könnyen visszaüthet. Blair tetemes presztízsvesztesége mellett a tárgyalások során a gyanúsítottak fogva tartásának határidejét két hétről csupán 28 napra sikerült meghosszabbítani.

„Másképp kellett volna” – újabb résztvevő kritizálta Magyar Péter meghívását a Női Sikernapra