Meglehetősen egyszerű a Fidesz választási programja, annyiból áll, hogy a tb-járulékot tíz százalékkal csökkenteni kell – fejtette ki Gyurcsány Ferenc a Duna Televíziónak adott interjújában. A miniszterelnök ezzel szemben a kormánypártok öt évre kidolgozott „építkezési, fejlesztési, adó- és járulékcsökkentési” programját ajánlotta a tévénézők figyelmébe. Az MSZP-s politikus úgy véli, hogy pártja támogatottságának közelmúltban bekövetkezett növekedése mögött az áll, hogy „az emberek megértették, mi viszi az országot a kívánatos célok” felé. Majd szólt a leghátrányosabb helyzetű települések fejlesztése érdekében tett és tervezett intézkedésekről, az egészségügyi rendszer „alapvető és mély” átalakításának szükségességéről, illetve az euró 2010-es bevezetésére kidolgozott konvergenciaprogramról. – Ez utóbbi fő számait, „láss csodát”, csak az MSZP támogatta – fejtegette a kormányfő, aki ebből azt a következtetést vonta le, hogy a legnagyobb ellenzéki párt nem akar 2008-ra egyensúlyban működő gazdaságot.
A Fideszt és az MSZP-t, illetve a két párt vezette kabineteket az agrárium területén végzett teljesítményük alapján hasonlította össze Szekeres Imre és Juhász Ferenc. Szekeres szerint 2002-ig a vidékpolitikát egyetlen szóval le lehet írni: „Torgyán”, ami nála azt jelenti, hogy Orbán Viktort nem érdekelte az ágazat, azt kiadta albérletbe koalíciós partnerének. Az elnökhelyettes célokat fogalmazott meg a jövőre nézve, úgymint: érje meg foglalkoztatni és legálisan dolgozni a mezőgazdaságban.
Juhász Ferenc alelnök úgy vélte, az előző ciklusban csak néhány ezer családot részesítettek előnyben, míg ma 130 ezer gazda élvezheti az állami támogatásokkal járó előnyöket. A honvédelmi miniszter bűnnek tartja, hogy 2002-ig nem álltak fel az uniós agrártámogatások lehívásához szükséges intézmények, ami miatt 40 milliárd forinttól esett el az ország.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben