A nemzetközi piacokon meghatározó chicagói tőzsdén a takarmánykukorica-jegyzések egyértelműen emelkedtek, míg a búzaárak kezdeti csökkenés után szintén felfelé vették az irányt a tizenharmadik héten, amelyen az európai piaci árak viszont lemorzsolódtak. A kenyérgabona árai Európában a még mindig nagy készletek következtében csökkentek, a várható termés minősége és mennyisége azonban az elhúzódó tél miatt még nem ismert. Pozitívan hatott az árakra, hogy a Nemzetközi Gabona Tanács a korábbi jelentéséhez képest megnövelte a világ várható búzatermésének nagyságát, ami még így is a múlt szezon alatt marad. Visszatérve a kukoricára, annak jegyzései folyamatosan emelkedtek, elsősorban a befektetési alapok vásárlásai miatt.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) áruszekciójában a 13. héten abszolút visszafogott volt a forgalom, ami minimális szintet ért el. A termelők, kereskedők a közeledő árvízveszéllyel foglalkoztak inkább, illetve a gazdák a földeken lévő munkákra koncentráltak. Összesen 62 kontraktusra kötöttek üzletet 152 millió forint értékben.
Az őszi termények minőségéről, áttelelésük milyenségéről még nincs egységes kép, mivel a szántók egy része a magas belvíz miatt víz alatt áll, más részéről viszont a megfelelő növényvédelmi munkák elvégzése után normális fejlődésről lehet beszámolni. Vegyes a kép, s még vannak területek, ahol nem tudták a helyzetet kellően felmérni. A termelők most a földeken szükséges munkálatokra koncentrálnak, illetve az árterületeken védekeznek.
A búzaszekcióban összesen 18 kontraktusnyi üzlet született. Az ország déli területein jól teleltek át a növények. Ahol a fejtrágyázást és a növényvédelmet már korábban elvégezték, ott jól fejlődő, bokrosodó növényzetről számoltak be. A jegyzések a múlt heti árszinthez képest alig változtak.
Az elmúlt (14.) héten mozdulatlanul vészelték át a kenyérgabona-jegyzések az első kereskedési napot, s kisebb negatív kilengésektől eltekintve a kukorica jegyzései is így viselkedtek. Kedden és szerdán is ez volt a helyzet, nem vagy csak elenyésző mértékben változtak a két fő termék lejáratai. Ehhez a mozdulatlansághoz képest áttörést jelentett csütörtökön a búza szeptemberi terminusának 200 forintos emelkedése, nem beszélve a kukoricajegyzésekről, amelyek minden lejáratra drágultak. A májusi, a júliusi, a novemberi és a decemberi lejárat 200-200 forinttal, a szeptemberi csak 150 forinttal. A péntek megint hideget hozott az árupiacra, a jegyzések ugyanis feledve a csütörtöki pezsgést, megfagytak, s nem változott sem a takarmánykukorica, sem a búza árfolyama. A kukoricát májusra 25 600, novemberre 24 700 forinton jegyezték, míg a búza tonnája májusra 25 600, decemberre 24 950 forintba került.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben