Négy választás Magyarországon

Szentkirályi András
2006. 04. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

1990 Andrew Sarlós, a kanadai befektető milliárdos a Népszabadságnak úgy nyilatkozott, az MDF közelebb áll a szívéhez, mint az SZDSZ, igazából azonban Pozsgay Imrével szimpatizál. Elismerte, Amerika, Kanada és Anglia elkövetett egy óriási nagy hibát: átengedte egész Kelet-Közép-Európát a német gazdasági befolyásnak. Ezért még drága árat kell fizetni – mondta. · Az Axel Springer Budapest és az MSZP tárgyalásokat folytatott hat új megyei újság alapításáról – közölte a német kiadó. A sajtópiacon nagy tapasztalatokkal rendelkező és tőkeerős partner támogatása nélkül a hat megyei újság szerkesztői és munkatársai képtelenek lettek volna megvalósítani új független napilapok megjelentetésére irányuló szándékaikat – közölte a Springer.

1994 Az Állami Vagyonkezelő Rt. az OTP 2,3 milliárd forint értékű részvénycsomagját kárpótlási jegy ellenében az április 14.– május 16. közötti jegyzési időszak alatt nyilvános forgalomba hozatalra kínálja fel. Az akció során két darab ezer forint címletértékű kárpótlási jegyért három darab OTP-részvény jegyezhető. · Jelenleg ugyan senki nem akar a „vörösökkel” koalícióra lépni, mégsem lehetetlen, hogy Magyarország következő miniszterelnökét Horn Gyulának hívják majd – írja a bonni General Anzeigerben Boris Kalnoky. Az MSZP elnöke feljövőben van, miután a szocialisták fél év alatt leszorították a népszerűségi rangsor első helyéről a Fideszt; piacgazdaság és hatékony kormányzás – így hangzik a szocialisták programja – írja a lap.

1998 Több mint 120 millió forintot osztott szét 59 kulturális lap között a Soros Alapítvány kuratóriuma. A legnagyobb támogatást, 10 millió forintot az Élet és Irodalom kapta, a Beszélő, a Holmi, a Mozgó Világ és Rubicon 6-6, a Kritika 4 millió forintban részesült. A Magyar Írószövetség folyóirata, a Kortárs nem kapott pénzt – írta a Népszabadság. · Keller László, a Népjóléti Minisztérium politikai államtitkára provokációnak minősítette a Népszavában megjelent hírt, miszerint több egészségbiztosítót alakítanának, és bevezetnék a lakossági térítési díjakat. Tóth András, a kancellária politikai államtitkára is cáfolta a Népszava hírét, a lap azonban arra hivatkozott, hogy valódi dokumentum van a birtokában, amelyet a Pénzügyminisztérium egyik főosztálya készített.

2002 Megkötötte a választások második fordulójára vonatkozó megállapotást az MSZP és az SZDSZ. Budapesten sorra léptek vissza a szocialisták: Hegyi Gyula Mécs Imre, Steiner Pál Pető Iván, Bakonyi Tibor Szent Iványi István javára; Kalocsán Alföldi Albert Török Gusztáv Andor, Balmazújvárosban Tóth József Gál István, Szigetszentmiklóson Varjú László Kuncze Gábor, Szekszárdon pedig Halmai Gáborné Kocsis Imre Antal javára lép vissza. · Áder János, a Fidesz alelnöke úgy látta, nem véletlen, hogy Kőbányán, a büntetés-végrehajtási intézetben a lakók csupán 5 százaléka szavazott a Fidesz–MDF jelöltjére, hiszen az MSZP közkegyelmet ígért választási győzelme esetén. Ezt Kovács László pártelnök tagadta, holott a Népszabadság a kampány alatt közzétette a tervet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.