Az eredeti tervek szerint három szempontból járták volna körül szakértők az Országos Neurológiai és Pszichiátriai Intézet (OPNI) bezárásának kérdését. Az ott dolgozó orvosok és ápolók jövőjéről azonban nem eshetett szó, mert a neves építészek és közgazdasági szakértők részvételével megtartott fórumon egyetlen érintett orvos sem vett részt. Lapunk információi szerint mindez azzal magyarázható, hogy a részvételt megtiltották nekik, vagy legalábbis nem javasolták. Pedig a bezárásról szóló döntés nyomán egyáltalán nem tisztázott, hogy mi lesz a sorsa az ott kezelt mintegy 800 betegnek, illetve az intézményben dolgozó 160-170 orvosnak és 550 egészségügyi dolgozónak.
Az OPNI épületeiről szólva Koszorú Lajos építész a fórumon elmondta: három éve kaptak megbízást arra, hogy elkészítsék a terület szabályozási tervét. A ma érvényes jogszabályok szerint szállodát nem lehet a telken építeni. Az intézet környezetét a Pest megyei, a fővárosi és a kerületi szabályozási terv is különleges területként kezeli, amelyen csak egészségügyi intézmény működhet. Emellett az Egészségügyi Minisztérium érvényben lévő rendelete sem engedi, hogy rendeltetésétől eltérően hasznosítsák az OPNI épületét. További – igaz, csak három évre szóló – védelmet jelent a más elképzeléseket dédelgető befektetőkkel szemben, hogy az önkormányzat változtatási tilalmat rendelt el a területre. Az építészek ezekre az akadályokra azért hívták fel a figyelmet, mert az egészségügyi tárca továbbra sem nyilatkozik arról, mi a célja a nagy értékű ingatlanokkal. Olyan lapinformációk is napvilágot láttak, hogy angol befektetők ugrásra készen várják a telek eladásáról szóló hirdetés megjelenését. Az ingatlanszakértők szerint legalább 22–25 milliárd forintot ér.
Szétvert szellemi műhely. Az egészségügyi reform egyrészt azért kezdődött, hogy koncentrálják a gyógyító erőket, másrészt hogy korszerű betegellátásra nyíljon mód, és mindezt olcsóbban tudják megvalósítani – mondta Rigó Péter, az OPNI pszichiáter főorvosa a Klubrádió szombat reggeli műsorában. Mint mondta, Lipótmezőn ezzel szemben most 140 éves szellemi műhelyt vernek szét úgy, hogy a bezárás előtt három héttel még nem tudható, hogy a 6-8 helyre betuszkolt betegek milyen körülmények közé fognak kerülni.

Ezen múlt, hogy nem Erdő Péter lett az új pápa, hanem Prevost bíboros