Ódor Ferenc úgy véli, a megyei önkormányzatok anyagi támogatásának törvénytelen megcsorbítása – vagyis hogy nem kaphatnak kiegészítő működési támogatást a megyék – immár jól jelzi a dühös politikai hozzáállást az októberi vesztes választás miatt, viszont a lakosság gyógyulásához való jogának korlátozása alkotmány- és emberellenes cselekmény. A borsodi megyegyűlés elnöke kijelentette: a kormányzati szándék ellenére nem engedik bezárni a szikszói intézmény műtétes osztályait, ugyanis a szintén megyei fenntartású miskolci kórház – ahová 80–100 kilométerről irányítanák át a betegeket megfelelő közlekedési infrastruktúra nélkül – máris túlterhelt, miközben havi 150 millió forinttal csökkentették támogatását.
– A miniszterelnök által is támogatott kórház-leépítési akciót abszolút indokolatlannak tartom Szikszó esetében, s miután egy Komárom megyényi régió 67 ezer lelkes lakosságát próbálják megregulázni, nem engedhetem meg, hogy a határozatot végrehajtsák – közölte Ódor Ferenc. – Az ország egyik leghátrányosabb helyzetű vidékéről van szó; ráadásul a miniszter által kijelölt 55 kilométeres sugarú körből, amelyben a korábbi tervek szerint legalább egy aktív kórháznak kellene működnie, mintegy 17 ezer ember esne ki. Nem beszélve arról, hogy az 1929-ben épült intézményt az Orbán-kormány idején másfél milliárd forintért felújítottuk, s az európai színvonalú betegellátó centrum kihasználtsága messze meghaladja azt a szintet, amiről Molnár Lajos beszélt – fűzte hozzá.
Orgován József, az intézmény szakszervezeti vezetője szerint teljes a káosz az orvosok és a szakápolók, asszisztensek körében, hiszen nem tudják, mi lesz a sorsuk. Szerinte a kormánynak és a miniszternek először gondolkodni kellene, azután reformálni rombolás helyett.
A szikszói kórház igazgatója, Tiba Sándor a fenntartó segítségére számít, hiszen szerinte Ódor Ferenc a biztosíték az intézmény aktív jellegének megtartására. Csiba Gábor, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Oktatókórház főigazgató főorvosa kijelentette – ugyancsak megyei fenntartású betegellátó centrum lévén –: amennyiben szükséges, természetesen segít Szikszón a saját anyagi gondjai ellenére. Konkrétumokról ugyan nem beszélt, annyit azonban elárult, valamilyen fúziós megoldásban látja a jövőt, szerződéses formában.
Bírósághoz fordulnak. A bajai kórházat működtető önkormányzat jogi lépéseket tesz az ágyszám-átalakítás miatt. – Elhatároztuk, hogy a Molnár Lajos-féle csomag miatt a Fővárosi Bírósághoz fordulunk, ezen túlmenően pedig nem fogjuk szolgai módon aláírni az egészségbiztosító által tett ajánlatot, hanem tárgyalni fogunk – jelentette ki Révfy Zoltán, Baja polgármestere.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban