Három olasz hatóság, a rendőrség, a csendőrség és a vámőrség nyomoz az olasz–francia határon vasárnap meggyilkolt magyar kamionos és súlyosan megsebesített társai ügyében. Az eset szereplőit azonnal őrizetbe vették, az ügyészség ezután dönt arról, hogy a négy magyar férfit előzetes letartóztatásba helyezi-e – tájékoztatta a Magyar Nemzetet Giovanni Santoro, a ventimigliai ügyészség vezetője.
Mint arról beszámoltunk, öt magyar hivatásos sofőr a ventimigliai parkolóban arra várt, hogy Franciaországban feloldják a kamionstopot, amikor vasárnap hajnalban egyelőre tisztázatlan okból összeverekedtek. A 43 éves C. Attila késsel súlyosan megsebesítette az 53 éves D. Andrást, illetve a 44 éves R. Zoltánt, és szíven szúrta a 35 éves Sz. Lászlót, aki a helyszínen életét vesztette.
Giovanni Santoro elmondta: a tettest a kamionpihenőben, késsel a kezében fogták el, s szándékos emberöléssel, emberölési kísérlettel és súlyos testi sértéssel gyanúsítják. A sebesülteket – egyiküket tüdősérüléssel – a bordigherai, illetve a San Remó-i kórházba szállították. Vasárnapi, két órán át tartó kihallgatásakor C. Attila azt vallotta: négyen-öten támadtak rá, önvédelemből szúrt. A magyar sofőrök igen ittasak voltak, feltehetőleg éppen az áldozat születésnapját ünnepelték, amikor összeszólalkoztak. Az ügy tisztázása érdekében a rendőrség őrizetbe vette a két sérültet és negyedik társukat, a 33 éves F. Józsefet is.
A helyi lapok szerint a San Remó-i vizsgálóügyész előtt C. Attila beismerte tettét, és együttműködik a hatóságokkal. Ügyvédje, Chiara Bergozzi jelenlétében rekonstruálták a történteket, de az még nem derült ki, hogy milyen nézeteltérés vezetett a tragédiához.
Korsós Tamás milánói magyar főkonzul lapunknak elmondta: a kórházaktól kapott tájékoztatás szerint a sérültek húsz napon belül felépülnek. A magyarok egyelőre nem kértek segítséget, egyikük hozzátartozója telefonon érdeklődött. A történtekről másnap reggel, a sajtóból szereztek tudomást, az olasz hatóságoknak ugyanis hetvenkét órájuk van arra, hogy értesítsék a külképviseleteket. A gépkocsivezetők hozzátartozói, illetve a munkáltatók képviselői megérkeztek Olaszországba, utóbbiak a parkolóban lefoglalt rakomány célba juttatásáról is gondoskodnak. A konzulátus figyelemmel kíséri, hogy a bajba jutott magyar állampolgárok méltányos eljárásban és ellátásban részesüljenek, és szükség esetén információval, tanáccsal segíti őket – fűzte hozzá Korsós Tamás.
Magyar sofőrök olasz őrizetben
Beismerte tettét az a 43 éves magyar kamionos, aki vasárnap hajnalban egyik társát szíven szúrta, két másikat pedig súlyosan megsebesített az olaszországi Ventimiglia parkolójában. A körülmények tisztázásáig az olasz ügyészség őrizetbe vette az eset négy szereplőjét, akik eddig nem kértek segítséget a magyar konzulátustól. Korsós Tamás milánói főkonzult arról tájékoztatták, hogy a sérültek húsz napon belül felépülnek.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!