A liberális Soros háborús részvényei

Nemrégiben került nyilvánosságra, hogy Soros György magyar származású amerikai milliárdos, a jelenlegi amerikai kormányzat liberális bírálója, aki legutóbb kikezdte a washingtoni zsidó lobbi fennálló rendjét is, részvénycsomagot vett a háborús politika egyik haszonélvezőjének tartott Halliburton óriásvállalatban.

2007. 04. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Soros ugyan nem verte nagydobra új szerzeményét, az viszont kötelező érvénnyel szerepelt az amerikai pénzügyi felügyelet (SEC) éves jelentésében. Eszerint a tőzsdei spekulációiról híres üzletember 2006 negyedik negyedévében kétmillió részvényt jegyzett a Halliburtonből mintegy 63 millió dollárért, igaz, ez teljes portfóliójának mindössze két százalékát teszi ki. Az egykor Dick Cheney jelenlegi alelnök által irányított óriásvállalat és az érdekeltségébe tartozó cégek szerteágazó tevékenységet folytatnak az olajipartól kezdve az állami intézményeknek nyújtott, nagy értékű szolgáltatásokig, különös tekintettel a védelmi szektorra. Építkezések, üzemanyag-szállítás, tanácsadás, biztonsági szolgáltatások – jóformán bármi, ami kielégíti a szigorú profitcélokkal kapcsolatos várakozásokat. Nem csoda, hogy a háborúellenes liberális csoportok számára a cég neve egyet jelent a „gonosszal”, a terror elleni háborúból anyagi hasznot húzó republikánus, neokonzervatív elittel. Véleményüket ráadásul korrupciós és reklamációs ügyek sora támasztja alá Iraktól Afganisztánig.
A Halliburton üzleti sikerességét tekintve egyáltalán nem meglepő, hogy Soros, az öreg tőzsdei róka részvényvásárlásra adta a fejét. Annál inkább összeegyeztethetetlen azzal a politikai fellépéssel, amelyet az utóbbi években folytatott a Fehér Házzal szemben. Közvetlen adományokkal támogatta a demokrata pártot, John Kerry 2004-es kampányát Bush ellenében, de nem fukarkodott a „puha pénzekkel” sem: mintegy 24 milliót költött olyan civil szervezetekre, amelyek „nem pártpolitikai alapon” kívánták eltávolítani a republikánus elnököt. Soros pártfogoltjainak csalódását az sem enyhítheti, hogy a vállalat védelmi szolgáltatásokra specilizálódott cége, a Taszárról is ismert KBR (korábban Kelogg, Brown and Root) múlt csütörtökön bejelentette különválását a Halliburtontől. Alighanem az sem, hogy amerikai jobboldali újságírók még 2005-ben kiderítették: Michael Moore filmrendezőnek (Fahrenheit 9/11) is volt kétezer Halliburton-részvénye.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.