Százharminc dolgozó elbocsátását tervezi a hatvani Albert Schweitzer Kórház, amelynek üzemeltetését az önkormányzati választások előtti utolsó testületi ülésen adta magánkézbe a szocialista vezetőségű és többségű képviselő-testület. A Heves Megyei Hírlap azt közölte: a leépítés a műszaki és adminisztrációs alkalmazottak, szakdolgozók mellett orvosokat is érint. Máris 29 dolgozóval, közöttük hat orvossal közölték, hogy nem tartanak igényt a munkájukra. Dolecsek Miklós, az orvosi kamara helyi elnöke szerint elkeserítő az intézményben a hangulat – írja a lap.
A hatvani kórház „magánosítása” annak idején nagy port vert fel: mind az ellenzéki képviselők, mind a szakma, mind a polgárok kifejezték tiltakozásukat – hiába. A mintegy 100 ezer ember ellátásáért felelős és legalább 10 milliárd forintot érő kórház működtetését mindennemű pályáztatás és közbeszerzési eljárás nélkül, ingyen adták át a Hospinvest Zrt.- nek, Érsek Zsolt szocialista polgármester elképzeléseinek megfelelően – annak ellenére, hogy Kiskunhalason a cég befektetői működését felhalmozott adósságok és botrányok kísérték.
A Figyelő ígéreteikről tudósítva azt írta: a cég mintegy egymilliárd forintos korszerűsítést hajt végre, létrehoz egy sürgősségi osztályt, valamint a dolgozókat változatlan jövedelemmel átveszi. Sőt pluszjövedelmeket is kilátásba helyeztek számukra. Ezzel szemben a hírek szerint még olyan helyi vállalkozó is akad, akinek 20 ezer forintját sem tudja kifizetni a „befektető”. Horváth Ágnes egészségügyi miniszter még államtitkárként üdvözölte és követendő példaként állította be a hatvani változásokat. Most éppen az ő nevével is fémjelzett egészségügyi reform megszorításaira hivatkozva bocsátanák el a dolgozók mintegy negyedét.
Cser Ágnes, az EDDSZ elnöke elmondta: még a magánosítás előtt kifejtették súlyos aggályaikat, amelyek most beigazolódnak. Több pert is indítottak a polgármester, a képviselő-testület ellen, ezek folyamatban vannak. A legfelsőbb nemzetközi fórumokig is elmennek a közösségi tulajdon, a dolgozók védelme érdekében – fogalmazott.
Szabó Zsolt, a képviselő-testületben kisebbségben lévő Fidesz frakcióvezetője hangsúlyozta, borítékolni lehetett a történteket. Profitot csak úgy lehet termelni, ha szűkítik a szolgáltatásokat, összevonásokat, leépítéseket hajtanak végre. A „piacosítás” viszont az ellátás színvonalát csökkenti, az önkormányzat terheit növeli. Ugyanis azoknak a dolgozóknak, akik a működésbe adáskor nem írták alá az új szerződést, önkormányzati forrásokból is fizették a végkielégítését. A most utcára kerülő 130 munkatárs szociális ellátása szintén őket terheli majd – húzta alá.

Fél nap után találtak csak rá az 51-es úton, Sükösd közelében történt halálos baleset áldozatára