MDF-posztok a koalíció kegyeiből

2007. 06. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy MDF-es képviselőre négy, a Fővárosi Közgyűlés legnagyobb képviselőcsoportjára, a Fidesz–KDNP-frakciószövetség tagjaira alig egy felügyelőbizottsági (fb) hely jut tegnaptól – döntött tegnap a fővárosi gazdasági bizottság MSZP–SZDSZ-es többsége, így állítva helyre az önkormányzati cégek ellenőrző testületeinek működőképességét. Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője szerint ezzel a lépéssel végleg összenőtt, ami összetartozik: Demszky Gábor főpolgármester, az általa vezetett MSZP–SZDSZ-es koalíció és a balliberális többséget a legfontosabb kérdésekben mindig támogató demokrata fórum. – Az előző ciklushoz képest tízzel több képviselővel a Fidesz csupán „megtartotta” pozícióit, ami óriási aránytalanságot jelez. Az előző ciklus MIÉP-es helyeit egy kivétellel az MDF tölti be, csupán Zsinka László, a közgyűlésből kiesett párt volt frakcióvezetője maradhatott korábbi helyén – tette hozzá Tarlós.
Ismert, a balliberális városvezetés korábban ötpárti egyeztetést ígért az ellenzéknek, azonban a gazdasági bizottság mindeddig kizárólag a koalíciós posztokról döntött, pedig az ellenzék rendre beterjesztette a saját javaslatát, a KDNP pedig a szokásjogra hivatkozva kérte a megüresedett MIÉP-es helyeket.
John Emese, az SZDSZ és Steiner Pál, az MSZP frakcióvezetője rendre arra hivatkozott: az ellenzék képtelen megegyezni egymással, ők különben is „szakmai alapokon” töltik fel az fb-ket. Bagdy Gábor, a négytagú KDNP-frakció vezetője szerint átlátszó politikai húzás az MDF koalíciós felértékelése.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.