Veres szólt Gyurcsány helyett

Rendkívül derűlátó módon és magabiztosan értékelte az ország gazdasági helyzetét tegnap Veres János pénzügyminiszter a parlamentben, amire válaszként a Fidesz szembesítette őt az egyszázalékos gazdasági növekedéssel és a jelentős adóemeléssel. Ezúttal sem Gyurcsány Ferenc felszólalásával kezdődött a parlamenti ülés, holott az ülésszak végén korábban rendre a mindenkori miniszterelnök értékelt napirend előtt.

Bodacz Balázs
2008. 06. 19. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jelentkeznek a megszorítások eredményei, csökken az államháztartási hiány, javul az egyensúlyi helyzet, élénkül a gazdaság – értékelte Veres János (MSZP) pénzügyminiszter az ország helyzetét tegnapi, napirend előtti felszólalásában. A kedvező eredmények ismeretében – szerinte – felelőtlenség válságról, illetve az államadósság visszafizetésének átütemezéséről beszélni. Veres kijelentette: Orbán Viktor erre utaló, múlt csütörtöki megjegyzései elbizonytalanították a befektetőket, ezért fordulhatott elő, hogy egy nappal később az állampapír-aukcióról eltűntek a vevők. Orbán Viktor az államadósság átalakításáról egy sajtótájékoztatón azt mondta: ez – ellentétben Veres János szavaival – nem a viszszafizetések felfüggesztését vagy átütemezését jelentené, hanem a drágább hitelek olcsóbbra váltását.
– Az államháztartás hiánya a brutális adóemelések eredménye, miközben ön ötéves adócsökkentési programot ígért – reagált a pénzügyminiszter szavaira a parlamentben Varga Mihály. A Fidesz alelnöke kiemelte, hogy az egyszázalékos gazdasági növekedésre nem lehet büszkének lenni, sem arra, hogy az Európai Unió huszonhét tagállama közül a huszonhatodikok vagyunk ebben az összehasonlításban. Navracsics Tibor Fidesz-frakcióvezető a két évvel ezelőtti kormányprogramból idézett. A Gyurcsány-kabinet évi ezermilliárd forintos fejlesztéseket ígért, a közlekedési rendszerek megújítását, a nyugdíjasoknak pedig 14. havi nyugdíjat. Ehhez képest vasúti vonalakat zártak be, csökkent a nyugdíjak és a bérek vásárlóértéke, 2007-ben pedig tízéves mélypontra került a munkanélküliségi ráta. Gyurcsány Ferenc úgy reagált: két év telt el erőfeszítésekkel, és a kormánynak alapvetően sikerült elérnie, amit eltervezett. A kormányfő ismét ígéretet tett a munkahelyteremtésre. Lendvai Ildikó (MSZP) szintén napirend előtt lélekgyilkolásnak nevezte, hogy a Fidesz válságról beszél. Fodor Gábor (SZDSZ) a szembenálló politikai erők közötti párbeszéd fontosságáról beszélt.
Az Országgyűlés utolsó tavaszi ülésnapján szavazási dömping volt. Módosult az élelmiszer-biztonsági törvény, a szabályok ellen vétők szigorúbb szankciókra számíthatnak. A romlott termékeket árusító és forgalmazó cégek büntetésének felső határa kétmilliárd forint lesz, az alsó határ tizenötezer. Viszont nem fogadta el a parlament a színesfémlopások büntetését jelentősen szigorító fideszes törvényjavaslatot. Eszerint letöltendő börtönbüntetést kaptak volna azok, akik személyi biztonságot veszélyeztető vagy kulturális értéket képviselő fémtárgyakat tulajdonítanak el.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.