Ölt-e Weiszdorn Móron?

Kegyeleti okokból kizárta a nyilvánosságot a Fejér Megyei Bíróság a móri bankrablás tegnapi tárgyalásáról, ahol folytatódott a Weiszdorn Róbert elleni büntetőper. Ugyanezen vádpontok alól a héten várhatólag felmentik a korábban eljárás alá vont Hajdú Lászlót, vélt társa, Kaiser Ede perújítása még folyamatban van.

Csibra Tibor
2008. 10. 31. 19:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Folytatódott tegnap a 2002-es májusi, nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablás vádlottja, Weiszdorn Róbert büntetőpere a Fejér Megyei Bíróságon. Mórocz Emil, a bírói tanács vezetője közölte a hallgatósággal, nem lehetnek jelen a tárgyaláson, mert ott levetítik azt a filmet, amely a vérengzés utáni rendőrségi szemlén készült, s ezen az áldozatok láthatók.
Lichy József, Weiszdorn védője lapunknak elmondta, kegyeleti okok miatt döntött így a bíróság. A bizonyítási eljárás tárgya továbbra is az volt, hogy védence milyen mértékben sebesítette meg a rabláskor az ajtóban álló biztonsági őrt. A korábbi tárgyaláson nyilatkozó orvos szakértő egyértelműen kijelentette, hogy a férfi halálát a Skorpió gépfegyverből leadott lövések okozták, azt viszont Weiszdorn társa, Nagy László használta. Az ügyvéd felhívta a figyelmet, egyre bizonyosabb, hogy Nagy valóban zsarolta Weiszdornt azzal, ha nem vesz részt a rablásban, akkor őt és családját is megöli. Lichy emlékeztetett a Nagyról készült elmeszakértői véleményre, amelyből kimutatható, hogy a férfi pszichopata és skizofrén volt, Móron ölni akart, a pénz megszerzése csak másodlagos szempont volt számára. Weiszdornra csak azért volt szüksége, hogy az ajtóban állva elküldje a bankfiókba betérni szándékozókat – tette hozzá. Az ügyvéd szerint védence valóban használta a nála lévő pisztolyt, de célt tévesztett. A pénzintézet ablakán az ő lövedékei ütötték a két lyukat, ebből következik, hogy nem védence ölte meg a biztonsági őrt.
A második vetítésen a jelenlévők megtekintették azt a filmfelvételt, amely Nagy László kihallgatásáról készült, közvetlenül annak őrizetbe vétele után. Az ügyvéd szerint Weiszdorn érdeklődéssel figyelte néhai társát. A bíróság kérdéseire határozottan cáfolta Nagy későbbi történeteit a szerb társ-
tettesekről, egyértelműen kijelentette, hogy ketten vettek részt a rablásban.
Emlékezetes, az Erste Bank móri fiókját 2002. május 9-én támadták meg. A rablásnak nyolc halálos áldozata volt, lelőtték a pénzintézet valamennyi ott tartózkodó dolgozóját, illetve az ügyfeleket és a biztonsági őrt. A példátlan eset után a rendőrség több lehetséges elkövetőt is megemlített, majd gyanújuk Kaiser Edére és Hajdú Lászlóra terelődött. A vád fő bizonyítéka ellenük egy hamisnak bizonyult tanúvallomás volt. Hajdú bűnösségét nem tudta a hatóság kellő számú terhelő bizonyítékkal alátámasztani. A bíróság érdekes döntést hozott, fel sem mentette, és el sem ítélte a férfit. Kaisert azonban bűnösnek találta, és tényleges életfogytiglani szabadságvesztésre ítélte. Tavaly jelentette be a rendőrség, hogy összefüggés van a postásgyilkosságok és a móri ügy között, miután kincsvadászok véletlenül megtalálták az utóbbinál használt fegyvert. Ezután vették őrizetbe a Nagy–Weiszdorn párost, de Nagy nemsokára öngyilkos lett zárkájában. Hajdút várhatólag a héten felmenti a bíróság a bankrablás vádpontjai alól, Kaiser perújítása még folyamatban van a Fővárosi Bíróságon. Az új móri ügy egyetlen vádlottja, Weiszdorn Róbert már többször tisztázta s meg is követte Kaiserékat, büntetőpere a jövő héten folytatódik Székesfehérvárott. Erre a bíróság beidézte többek között a helyszíni szemle jegyzőkönyvének vezetőjét, illetve a nyomozócsoport főnökét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.