Glatz Ferenc

Glatz Ferenc történész a Németh-kormány kultuszminisztere volt, aki újabban kelt életrajzaiban igyekszik elhallgatni MSZMP-s kötődéseit. Korábban írt életpályáiból viszont kiderül, hogy 1963 és 1965 között az ELTE függetlenített KISZ-titkára volt, később pedig az általa igazgatott Történettudományi Intézet párttitkára.

Munkatársunktól
2009. 04. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Glatz volt az, aki a pártállam utolsó kormányának kultuszminisztereként eltörölte az orosz nyelv kötelező oktatását, ám mindössze egyéves minisztersége alatt több milliárd forintot mentett át az általa életre hívott és vezetett alapítványba. 1996 és 2002 között a Magyar Tudományos Akadémia elnöke lehetett úgy, hogy eredetileg nem is volt rendes tagja az Akadémiának. Történészként megkérdőjelezte, hogy 1956 forradalom lett volna, amikor egy cikkében azt írta: 1956 októbere–novembere azért nem volt forradalom, mert nem nyúlt a társadalmi rendszer alapjaihoz. De ellenforradalom se volt, mert nem kívánta az 1945–48 közötti forradalmi viszonyokat megdönteni. Glatz szerint 1956 népfelkelés volt a sztálini rendszer ellen. Glatz Ferenc neve 2005-ben szóba került az MSZP-nél, mint lehetséges államfőjelölt.
Bővebben a 2. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.