Offshore cég árulja az adósok otthonait

Felderíthetetlen tulajdonosi hátterű, adóparadicsomban bejegyzett cég értékesíti fél áron a bajba jutott adósok ingatlanjait. A Prestige Global Trading Inc. offshore cégek létrehozásával foglalkozik. A társaság maga is az egyik leginkább ajánlott területen, az Egyesült Államok Delaware államában van bejegyezve. A témával ma részletesen foglalkozik a Lánchíd Rádió műsora, a Délelőtti Kalauz.

Csécsi László
2009. 05. 15. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Út az ismeretlenbe
· A vevő titoktartási kötelezettség mellett megnézheti az eladó ingatlanok listáját. A titoktartásra azért van szükség, mert a nem fizető adósok adatai nem nyilvánosak.

· A vevő az utcáról megszemlélheti a listából kiválasztott lakásokat, de be nem mehet, mivel ezekben még bent élnek a régi lakók, akik nem szívesen látják a vevőjelölteket.

· Miután a vevő választott, átutalta a pénzt, a közvetítő cég lebonyolítja az üzletet a bankkal. Ekkor a tulajdonjog a vevőhöz kerül. A közvetítő részesedést kap.

· Az új tulajdonos igyekszik kilakoltatni a régi lakókat. Rábeszélheti őket a távozásra, ám ez a módszer ritkán szokott működni. Ezenkívül pénzt ajánlhat fel a távozásért, vagy megbízhat egy kilakoltatásra szakosodott céget.

· A régi lakóval kötött alkuban szereplő összeg kifizetése után az új tulajdonos beköltözhet a lakásba.


A bankokat, úgy tűnik, nem zavarja a cég homályos háttere, mivel a Prestige Global Trading munkatársának állítása szerint szinte az összes hazai pénzintézettel kapcsolatban állnak. A Lánchíd Rádióban ma elhangzó beszélgetésből kiderül, hogy három-négy olyan bennfentes csoport van, amelyek még az árverés előtt hozzájuthatnak a fizetésképtelen adósok ingatlanjaihoz. Ezek a cégek már az aukció előtt kimazsolázzák azokat a jobb adottságú lakásokat, amelyekben fantáziát látnak. A licitálásig csak azok az ingatlanok jutnak el, amelyek senkinek nem kellenek. A forgalmazó cégek egyébként a bankok ügyvédeinek cégeitől kapják az információkat.
Az eladósodott emberek érdekében a forint árfolyamváltozását, a hitelszerződések és a törlesztőrészletek összefüggéseit feltáró parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi három kereszténydemokrata politikus. Semjén Zsolt pártelnök, valamint Latorcai János és Rubovszky György tegnap nyújtotta be javaslatát Szili Katalin házelnöknek.
Részletek a 13. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.