Az intercity vonalán hypomérgezést szenvedett Czekmaister Istvánné pár napja ismét rosszul lett. Mentőt kellett hívni hozzá, majd hat napot töltött a tatabányai Szent Borbála Kórház szanatóriumában. Annak ellenére, hogy hazaengedték, leleteinek eredményét csak szerdán tudja meg. Elmondása szerint orvosa nem zárta ki annak a lehetőségét, hogy a mérgezésnek visszamaradó tünetei is lesznek. Mint azt Czekmaisterné lapunknak elmesélte, az eset óta nehezen lélegzik, folyamatosan ég a torka, és nem tud darabos ételt enni. Eddig több mint tízezer forintot költött a kezelésére, azonban nyugdíjából így sem tudta kiváltani az orvosa által felírt összes gyógyszert. El van keseredve, és mint kifejtette, különösen fájlalja, hogy az eset óta sem a MÁV Zrt., sem a Naturaqua ásványvíz gyártója nem jelentkezett nála. A Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal központi laborjának vizsgálatából kiderült, hogy a víz ph-értéke a megengedett gyengén savas 5,5 helyett erősen lúgos, 11-es volt. Az illetékesek megvizsgálták a vonaton található többi flakont is, ezeknél azonban nem találtak hasonló rendellenességet.
Szabó Zita, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense lapunknak elmondta: a rendőrség már nem kutatja annak a lehetőséget, hogy a gyártósoron került a mérgező anyag a termékbe. Bikfalvi Istvánné, a Magyar Ásványvíz Szövetség és Terméktanács titkára szintén megerősítette, hogy a hatóságok immáron nem vizsgálják az ásványvízgyártó cég felelősségét az ügyben. Ugyanazon a napon, amikor lapunknak mind a rendőrség, mind pedig az ásványvíz szövetség megerősítette a fenti információt, arra kértük a MÁV-Start Zrt.-t, hogy fedje fel annak a vállalkozásnak a nevét, amely az érintett intercity járaton a büfékocsikat üzemelteti. Az állami közlekedési vállalat szerkesztőségünkbe eljuttatott válaszlevelében azonban meglepő módon arról értesített, hogy még nem kapott hivatalos állásfoglalást az ügy lezárásáról vagy jelenlegi állásáról. Ezért a hivatalos szervek tájékoztatásáig szíves türelmünket kéri a vállalkozás nevének nyilvánosságra hozatalával.
Czeikmaister Istvánné szerencsére nem halt bele a mérgezésbe. Ettől azonban tény, hogy az állami pénzen működtetett közlekedési vállalat helyjegyköteles járatán hypomérgezést szenvedett az egyik utas. Az eset miatt a rendőrség ismeretlen tettes ellen ártalmas közfogyasztási cikkel való visszaélés vétsége miatt folytat eljárást, a büntetési tétel egy év börtön is lehet.
Háborús készültségbe kapcsol Franciaország















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!