Reformációnap és boldoggá avatás

A reformáció által vált világossá, hogy csak akkor lehet egy egyházat keresztyénnek nevezni, ha köze van Jézus Krisztushoz – mondta Bölcskei Gusztáv református püspök szombaton a debreceni Nagytemplomban, a protestáns egyházak közös ünnepén, a reformáció emléknapján.

Joó István
2009. 11. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismert, hogy 1517-ben e napra esett Luther Márton fellépése az egyház megújulása érdekében, amely aztán elvezetett a keresztyénség protestáns ágának kifejlődéséhez. A református püspök az ünnep alkalmából kinyilvánította: ma az egész – elszegényedése miatt reményvesztéssel küzdő – társadalom megújulást akar. A reformátusok, evangélikusok, baptisták, metodisták Budapesten, a reformáció emlékparkjában is közösen ünnepeltek. Fabiny Tamás evangélikus püspök pedig Budaörsön vetette fel Luther nyomán: az egyház igazi kincse az evangélium, mely a megszorítások ellenére is megmarad. Egészen más okból, de a honi katolikusok is ünnepeltek idén október 31-én. Az esztergomi bazilikában ekkor hirdették ki Meszlényi Zoltán vértanú segédpüspök, a vallásüldöző kommunista rezsim áldozatának boldoggá avatását. Ennek kezdeményezője maga Erdő Péter bíboros, esztergom–budapesti érsek volt.

Részletek a 2. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.