
origo.hu
Eljárás indult Hadházy Ákos ellen
Az MSZP nem finomkodik, nem unalmas kampányt folytat olcsón, hanem egyenesen ingyen kampányol. A pletyka, illetve a suttogó propaganda nem kerül pénzbe, ám a leghatásosabb, egyben a legmocskosabb. Hallottad? Nahát! A Fidesz többször égette meg magát olyan dolgokkal, amiről a kutya sem emlékezett volna meg, ha a pártmédia nem kapja fel és fújja gigantikus méretűre
Brutális, mocskos és gátlástalan – ha még egyszer meghallom ezt, mint aktuális mantrát egy fideszes vezető szájából, akkor sírva fakadok, de nem a bánattól, hanem a méregtől. Még mindig ott tartunk, hogy a Fidesz naponta azon siránkozik, micsoda mocskos kampányt folytat majd az MSZP. Ja, és Kubatov pártigazgató bejelenti, hogy mind a 176 egyéni körzetben győzni fogunk. De legalábbis majdnem mindben. Én a helyében nem mondanám, főképp, hogy ellenfelei állandóan az elbizakodottságot hányják a párt szemére.
Emlékezetes, hogy a 2002-es választási vereség úgy ért minket, mint egy pánikroham. Nem hittük el, hogy ez velünk megtörténhet, és mire elhittük, már mindenhez késő volt. Ha jól emlékszem, a Fidesz úgy gondolta a kampányt, hogy kormányzásának tényei magukért beszélnek. Magyarországon, ahol a választói tömegek kizárólag oda szavaznak, ahol több pénzt ígérnek nekik, lehetőleg munkavégzés nélkül, ott csínján kell bánni a tényekkel. Ez a kormány, amelyik valóban kifosztotta, kizsigerelte és halálra alázta Magyarországot, nem a tényekkel kampányol. Nem lehet kampányolni a milliárdokat nyelő négyes metróval, a leszerepelt Demszky Gáborral, aki szerint a BKV hiányát a buszvezetők kapzsisága okozza, homokbuckába fúrt alagúttal, a pécsiek igazságával szemben a franciákhoz dörgölőző miniszterelnökkel, a törvénytelenséget emelt fővel vállaló pénzügyminiszterrel, halálra szánt kórházakkal, milliókkal támogatott abortusszal és meddővé tételi törvénnyel, bezárt postákkal, megszűnt vasútállomásokkal és iskolákkal, összevert tanárokkal, a rendőröket megtámadó cigány bandákkal, a Hajdú-Bét halottaival. A tények csúnya, siralmas dolgok, és akkor még nem esett szó a trükkök százairól.
Az MSZP viszont nem hülye, sőt. Ne becsüljük le olyan nyegléskedéssel, hogy élethalálharcukat vívják, meg ez az utolsó esélyük, meg történelmi vereség előtt állnak és egyéb vágyálmokkal. Ha jól értesültünk, a Fidesz „unalmas”, kis, olcsó kampányt tervez. Olcsó, kis, unalmas kampány, aminek a központi kampányfegyvere az internet. Szem akadj fenn, lélegzet fulladj el. Ez nem lehet komoly. Már csak azért sem, mert a vidéki és a nyugdíjas szavazók neuralgikus tömegeinek nincs számítógépe, illetve, ha volna rá pénze, a számláit fizetné. Az MSZP nem finomkodik, nem unalmas kampányt folytat olcsón, hanem egyenesen ingyen kampányol. A pletyka, illetve a suttogó propaganda nem kerül pénzbe, ám a leghatásosabb, egyben a legmocskosabb. Hallottad? Nahát! A Fidesz többször égette meg magát olyan dolgokkal, amiről a kutya sem emlékezett volna meg, ha a pártmédia nem kapja fel és fújja gigantikus méretűre. Ilyen Kövér köteles beszéde, a huszonhárommillió román beözönlése, Mikola szinglizése. Akik ennek nyomán elfordultak a Fidesztől, nemigen tudták mi fán terem a szingli. De ilyen volt: Kövér beszélne a zsidókérdésről, és a 19 ezer forint, amit „kiloptak” a nyugdíjasok zsebéből. Jó helyen, trükkösen fogalmazott aljasságok, amelyek ellen szinte lehetetlen védekezni.
Itt van mindjárt Orbán Orsós Viktor, mint virtigli cigány. Miként kellene ezt visszautasítani úgy, hogy az MSZP rögtön ne vakkantsa el magát: rasszista a Fidesz-vezér, lám nem vállalja cigány származását. Ezt éppen úgy ők találták ki, mint a vezérezést. A vezértől csak egy lépés a despota. Gyurcsány Ferenc nem vezér, ő ember. Egy Ember, Egy Ország stb. Az MSZP nagyon jól tudja, hogy rajzoltathat grafikonokat meg sheriffcsillagokat, ettől az emberek nem hatódnak meg. Marad a felperzselt föld taktikája. Hazudni, gátlás nélkül rágalmazni, gyűlöletet szítani, megosztani. A legjobb példa erre Budai Bernadett, aki szerint „ezerrel pörög a Fidesz gyűlöletkampánya”. Na, kis hazudós, akkor most felsorolunk néhány méretes baromságot, amiket fura módon nem a Fidesz, hanem Budai párttársai vagy pártszimpatizánsai terjesztenek.
Vagy itt van Szakács Imre, a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés fideszes elnöke, nős, háromgyerekes családapa, akinek fényképét és címét valaki feltette egy internetes társkeresőre. Amikor mindenhol azt hallotta, hogy válnak, feleségével sajtótájékoztatót tartottak, a hazugságot cáfolandó. Nem marad le a 168 Óra online, csak rafináltabb. Megkérdezi az olvasóit, hogy szerintük a Fidesz elfogadja-e köztársaságielnök-jelöltnek Morvai Krisztinát. Jellemző, hogy 96 százalékuk igenre voksol. Ez a rágalom burkoltabb formája. Be kell bizonyítani, nem direkt, hanem burkolt módon, hogy a Jobbik rá van kötve a Fideszre, és ha másutt nem, Morvaival elárulják magukat a fiúk. Két elemző is hírré repítette a következőket: a Fidesz nemcsak az államtitkároktól fog megszabadulni a kormányváltáskor a közigazgatásban, hanem osztályvezetőig lefelé mindenkit kirúgnak. Az illető arra biztatja az alkalmazottakat, meneküljenek, amíg nem késő. Ha a KSH elnökére, vagy a PSZÁF vezetőjére gondolunk, hogy miként bántak el velük az előző kormányok, akkor nem meglepők az ilyesfajta jóslatok. Mindenki magából indul ki. Mindenesetre ezek nem olyan vonzó állások, hogy a helyükre éhes káderek nyomuljanak be. A másik hazugság, hogy kormányváltás utána a Hír TV megszállja a királyi tévét, ott készül majd a Híradó, és a Hír TV tagjai kerülnek kulcspozíciókba. Nagyon nem örülnék, ha az MTV-ből Fidesz-tévé lenne – nyilatkozza a politológus vagy azért, mert most MSZP-tévé van, vagy azért, mert annyira látványos tiltakozni egy ilyen mutatós pletyka ellen. Ami a villám gyorsaságával terjed a nép között, mint hogy a Class rádió politikai beszélgetős adó lesz.
Kering az interneten egy „bátor” jobbikos förmedvény Orbán Viktorról. Likud Viktor, a cionista Zsidesz elnöke, aki az izraeli hadsereggel intézi el, hogy hatmillióan legyünk. Nem elég, hogy 100 ezer kínait már beszerzett, most 500 ezer zsidóról is megegyezett. Ügyes ez a Viktor, hogy tud seftelni, egyet csettint, és tódulnak ide a népek. A kisfilm szerint Soros György taníttatta Oxfordban, ami makacs hazugság. Orbán az ELTE jogi karán diplomázott és egy fél évre, azaz 6 hónapra kapott Soros-ösztöndíjat, hogy az angol demokráciát tanulmányozza. A Kipa Herceg, Orbán a Vajda, ahogyan a jobbikosok „tisztelik”, méretes Dávid-csillaggal a háta mögött.
A magyar választóközönség legsértődékenyebb, egyben leghiszékenyebb rétege a nyugdíjasoké, akiket két ciklus óta szisztematikusan hergelnek, tüzelnek a Fidesz és Orbán ellen. Most mindenki a svéd nyugdíjmodell ellen asszózik. Korózs Lajostól az utánozó majom Nyakóig mindenki nekiment a Fidesznek, merthogy egy telefonos interjúban, mintha céloztak volna rá. Minden biztos forrás nélkül hajtogatják, hogy csak az MSZP védheti meg a tolvaj Fidesztől a nyugdíjasokat. Érdekes, hogy amikor Kenyában nyaraltam, svéd nyugdíjasok tömege taposta velem az Indiai-óceán vizét. Nyilván nem a magyar minimálnyugdíjakból.
Itt az észérvekkel a Fidesz semmire nem megy, ha valamelyik hülye elterjeszti, hogy Lévai Anikó melegbárban vetkőzik, az úgy jön másnap vissza, hogy tényleg, és talpig bekenve mézzel, amit le lehet nyalni róla. Az abszurd hülyeség a legfinomabb falat, s mivel mindenki szeretne bennfentesnek látszani, az alaptalan rágalom és pletyka a legkelendőbb a kampánypiacon. A nagynéném keresztlánya hallotta a minisztériumban, hogy ha jön Orbán, befagyasztja a nyugdíjakat. A következő fordulóban már el is veszi azokat. Itt a józan magyarázkodás semmit sem ér. Valami olyasmi már hasznosabb, hogy a Gyurcsány család a nyugdíjkassza kulcsával meglépett egy karib-tengeri szigetre. Nagyon sajnálják, de kell nekik az a kis apró.
Nincs tehát ok az elbizakodottságra. Sem a Fidesz táborának, sem Kubatov Gábornak.
Eljárás indult Hadházy Ákos ellen
Összegyűjtöttük a legviccesebb mémeket, amik a felpofozott Macronról születtek + videó
Közeleg az éjjel, amely Európa főboszorkánya szerint nagy hatással lesz az emberek érzelmeire
Megkezdődött a Tapolcai- és Káli-medence egyik legnagyobb és legfontosabb természetvédelmi fejlesztése
Ezzel el is dőlt Szoboszlai jövője? Súlyos döntést hozott a Liverpool edzője
Megtette első nyilatkozatát Friedrich Merz a magyar uniós pénzekről, Szlovákia sincs biztonságban
Bognár György három díjat is átvehetett, ezt kihasználva üzent Kubatov Gábornak
Így szabadulhatsz meg a levéltetvektől vegyszer nélkül
Sókrízis: ezek a döbbenetes parajdi természeti katasztrófa okai
Ukrán kémbotrány: bemutatjuk a milliárdost, aki bevásárolta Ruszin-Szendi Romuluszt a Tisza Pártba
Szalahék maradnak, de Szoboszlai Dominikék edzőjét elviszi a nagyot bukó holland óriás
Megdöbbentő bejelentés érkezett a Covid-19 vakcinákról
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.