Derűlátás után lejtmenet

A pozitív ázsiai hírek és a kedvező amerikai zárás után világszerte optimistán nyitottak a börzék. Ugyanakkor az eddig napvilágot látott vállalati beszámolók és a friss amerikai munkanélküliségi adatok óvatosságra intették a befektetőket, akik végül negatív tartományba fordították a 22 127,31 ponton, 413,75 ponttal, 1,83 százalékos mínusszal záró magyar részvényindexet is.

Munkatársunktól
2010. 01. 31. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közepes, 25,4 milliárd forintos forgalmat bonyolított le tegnap a hazai parkett, a kereskedés során valamennyi vezető részvény veszített az értékéből. Mostanra már a jó hírek sem tudják meglepni a piacot, noha az utóbbi hónapokban a határozott optimizmus volt jellemző a tőzsdén – mondta Harcsa Norbert, a CIB Bank részvénypiaci elemzője az MTI-nek, hozzátéve: idehaza szerdán még nem történt nagy esés, azonban tegnap már egyértelműen kivették a profitot a befektetők. A borongós hangulatban a Mol árfolyama 1,32 százalékkal, 18 650 forintra csökkent, az olajpapírok 3,8 milliárd forintért cseréltek gazdát. Az OTP-részvények ára 2,53 százalékkal, 5940 forintra esett, forgalmuk 17,7 milliárd forintot tett ki. Gyengült a Magyar Telekom árfolyama is, 2,72 százalékkal, 715 forintra, a papír forgalma 1,4 milliárd forint volt. A Richter-részvények árfolyama pedig 1,18 százalékkal, 41 500 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el. A kisebbik szektortársa, az Egis ára 160,8 millió forintos forgalom mellett 0,53 százalékkal, 18 600 forintra csökkent.
Az osztrák fővárosban tegnap bejelentették: január óta új holdingban működik a bécsi, a budapesti, a prágai és a ljubljanai tőzsde. A Közép- és Kelet-európai Tőzsdeszövetség (CEESEG) négy tagja egyenrangú résztvevője a CEESEG AG holdingnak. A tájékoztatás szerint a bécsi tőzsde és a CEESEG AG igazgatósági tagjai azonosak. A tulajdonosok a bécsi tőzsde tulajdonosi szerkezetének megfelelően mintegy 52,5 százalékban az osztrák bankok, 47,5 százalékban pedig a tőzsdén jegyzett osztrák vállalatok. A CEESEG Kelet- és Közép-Európában a részvényforgalom nagyjából kétharmadát bonyolítja le. A négy tőzsdén összesen 264 céget jegyeznek, több mint 170 bank, illetve befektetési szolgáltató vesz részt a kereskedésben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.