
origo.hu
Botrányok, kémbotrány és béremelés – ez történt a héten a magyar politikában
Fogadj örökbe! A Magyar Vöröskereszt pénzadománnyal segíti a haiti nélkülözőket. Felhívása nyomán eddig 1,3 millió forint gyűlt össze, de az összeg kiegészül a váci önkormányzat által felajánlott egymillió forinttal. A Baptista Szeretetszolgálat az árván maradt haiti gyerekeknek segítene, ezért azt kéri, minél többen csatlakozzanak a Fogadj örökbe! jelképes gyermektámogatási programhoz. Felhívása szerint egy haiti árva ellátásához havi 3000 forint adományt remélnek a támogatóktól. Bővebb információt a www.fogadjorokbe.hu weboldalon és a 06-1/269-3283-as telefonszámon adnak. A Magyar Ökumenikus Segélyszervezet hárommillió forintos azonnali támogatást biztosít haiti partnerszervezeteinek. A segélyszervezet továbbra is várja a magyar lakosság és cégek felajánlásait a www.segelyszervezet.hu oldalon. Csekket a 06-1/205-3955-ös számon lehet kérni. A Magyarországi Református Szeretetszolgálat ötfős egészségügyi csoportja tegnap Bécsbe utazott, ahonnan repülővel indult tovább a földrengés sújtotta országba.
A növekvő járványveszély miatt tömegsírba temették a keddi haiti földrengés hétezer áldozatát, amelyek száma a legfrissebb becslés szerint 40-50 ezer lehet. A katasztrófa legkevesebb 3,5 millió embert érinthetett, sokuk lett földönfutó, s valamennyien nélkülözik a vizet és a legszükségesebb élelmiszereket is. Haiti légi forgalmának irányítását amerikai katonák és szakértők vették át, mert enélkül a földrengésben megrongálódott fővárosi repülőtér képtelen lenne fogadni az érkező nemzetközi segélyszállítmányok özönét – írta az AP.
A landoló gépekből ennek ellenére nehéz a kirakodás, mert a rámpákat is károsodás érte, sok érkező gépnek pedig már nem jutott hely a leszálláshoz. A tengerentúlról érkező gépeket ezért a szomszédos Dominikai Köztársaság fővárosába, Santo Domingóba irányították, más repülőket pedig visszaküldtek Floridáig. A helyzeten sokat javíthat a Carl Vinson amerikai repülőgép-hordozó anyahajó, amely tegnap érkezett Haiti partjaihoz. Erről helikopterekkel szállítják majd a segélyt a nélkülözőkhöz. Úton van további hat amerikai hadihajó 5500 tengerészgyalogossal.
A kubai kormány hozzájárult ahhoz, hogy az amerikai hadsereg az ország légterét használva szállítson az Egyesült Államokba sérülteket, akik így másfél órával előbb juthatnak szakszerű orvosi ellátáshoz – írta a Reuters.
Az erőfeszítések ellenére egyelőre csak lassan jut el a segítség a rászoruló milliókhoz. A Reuters híre szerint az elkeseredett emberek a fővárosban úttorlaszokat állítottak fel a temetetlen holttestekből, az AFP beszámolója szerint pedig tegnap kifosztották a Világélelmezési Program élelmiszerraktárait is. Az ENSZ helyi tisztségviselői szerint számítani lehetett arra, hogy a tragikus ínségnek ilyen következménye is lesz; Haitiban, a világ egyik legszegényebb országában már 2008-ban is voltak éhséglázadások. A francia elnöki hivatal bejelentette: az amerikai és a francia elnök haladéktalanul hozzálát egy nemzetközi újjáépítési és fejlesztési konferencia előkészítéséhez – tudatta a távirati iroda. Christine Lagarde francia pénzügyminiszter felszólította a Párizsi Klubba tömörült hitelezőket, hogy gyorsítsák fel a haiti adósságok már tavaly júliusban tervbe vett leírását.
Botrányok, kémbotrány és béremelés – ez történt a héten a magyar politikában
Magyar játékos verte a Roland Garros tavalyi győztesét
Ebben a pillanatban jött a felfoghatatlan hír: meghalt a színészlegenda
Bayer Show - Szerbiában és Magyarországon ugyanazt a forgatókönyvet akarják végigvinni + videó
Ezt a lépést sokan kihagyják, pedig ettől lesz igazán ropogós a rántott hús
Vlagyimir Putyin helikopterét dróntámadás érte + videó
Pottyondy Edina borította a bilit, Magyar Péter fejére is hullott a tartalmából
Szoboszlai közel volt a gólpasszhoz, Szalah történelmet írt Liverpoolban
Medvegyev komolyan megfenyegette Ukrajnát és nyugati szövetségeseit
Akkora orosz támadás indult, hogy a NATO-gépeket is bevetették + videó
Putyin olyant tett, amitől Zelenszkij felrobban majd
Egy szempillantás alatt robbant fel egy teherautó a kertvárosban + videó
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.