Ideje kiegészíteni a telefonszámokat

A hét végétől a hálózaton belüli mobilhívásoknál is a hívószám elé kell tárcsázni a körzetszámot. Hasonlóan a beszélgetéskezdeményezéshez, az MMS- és SMS-üzenetek is csak a tizenegy számjegy tárcsázásával érnek célba.

Bodacz Péter
2010. 01. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szombaton 0 órától a mobiltelefon-szolgáltatók hálózatán belüli hívásoknál, illetve SMS, MMS küldésnél is mind a tizenegy számjegy – a 06-os belföldi előhívó vagy a +36-os országhívó, a 20-as, 30-as vagy 70-es körzetszám, valamint a hétjegyű telefonszám – tárcsázására lesz szükség. Lényegében tehát hálózaton belül is ugyanúgy kell tárcsázni, mintha más szolgáltató készülékét hívnánk. Emellett ellenőrizni kell a SIM kártyával működő autó- és lakásriasztók, liftek és egyéb berendezések, távvezérelhető kazánok tárcsázási beállítását, hogy azok az átállást követően is zavartalanul üzemeljenek.
A Vodafone, a Pannon és a Magyar Telekom hálózatában naponta másfél-két millió hálózaton belüli hívást, üzenetküldést indítanak a fogyasztók csupán a hétjegyű előfizetői szám megadásával. Mint azt Márton György, a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) szóvivője lapunknak kifejtette, a szolgáltatóknak jelenleg összesen tizenegy és fél millió ügyfelük van, a SIM kártyák száma pedig az elmúlt egy évben tapasztalható visszaesés dacára később valószínűleg tovább növekszik. A rendelkezésre álló, kiosztható hívószámok korlátozottan álltak rendelkezésre, ezért volt szükség a vonatkozó kormányrendeletek módosítására, amelynek folytán újabb számmezők szabadulnak fel, kiadhatóvá válnak a 0-s és 1-es számmal kezdődő hétjegyű előfizetői hívószámok is. – A hívószámok tárcsázásának változásával lehetővé válik a mobilszolgáltatók által használható számmező közel hatmillió telefonszámmal való bővítése; 0-val vagy 1-gyel is kezdődhetnek majd, míg jelenleg csak a 2 000 000–
9 999 999 tartományból használhatók. Mind a hírközlési hatóság, mind pedig a szolgáltatók igyekeznek figyelmeztetni az ügyfeleket a változásra. Van olyan társaság, amely SMS-t küld a most még sikeres hétjegyű tárcsázások után, amelyben a kiegészített telefonszámot is megírják, ezt csak el kell menteni. Komoly zavarokra szombat után sem számítunk, mivel a sikertelenül végződött hívások okára automata figyelmezteti majd a telefonálót, a hét számjegyre elküldött SMS- és MMS-üzenetek ugyanakkor nem érnek célba – fogalmazott a hírközlési hatóság szóvivője.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.