Mikroszkóp Színpad igazgató nélkül

Tölgyesi Gábor
2010. 01. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rétvári Bence törvényességi felügyeleti kérelmet nyújtott be a Fővárosi Cégbírósághoz a Mikroszkóp Színpad Nonprofit Kft. ügyében – tájékoztatta lapunkat a fővárosi kereszténydemokrata képviselő. A teátrumot működtető cég megbízott ügyvezető igazgatója, Selmeczi Tibor mandátuma december 31-én lejárt, azóta nincs a kft.-nek törvényes képviselője. A bíróságnak harminc nap áll rendelkezésére, hogy a társaság törvényes működését helyreállítsa, ha ez nem sikerül, a céget törölheti a nyilvántartásból.
Mint ismert, a teátrum korábbi igazgatóját, Sas Józsefet a Fővárosi Ítélőtábla múlt év júniusában minősített adócsalásért jogerősen elítélte. A teátrumot működtető társaságot 51 százalékban tulajdonló fővárosi önkormányzat Selmeczi Tibort bízta meg december 31-ig
a direktori poszttal, majd pályázatot írt ki. Két jelentkező, Verebes István és Straub Dezső pályázata volt formailag elfogadható, a főváros kulturális bizottságának tizenegy tagjából négyen Verebes pályázatát támogatták decemberben. A Fidesz–KDNP képviselői nem vettek részt a döntéshozatalban, mivel nem helyeslik, hogy Sas József továbbra is a kft. kisebbségi tulajdonosa – így az új igazgató kinevezésébe is beleszólása van.
A Fővárosi Közgyűlés tavalyi utolsó ülésén napirenden volt az új igazgató kinevezése, ám a szavazás végül elmaradt, miután az MSZP és az SZDSZ botrányba fullasztotta az ülést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.