Röviden

MTI
2010. 02. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyre több cég megy tönkre
A felszámolási eljárások száma harmadával, a végelszámolásoké pedig felével nőtt 2009-ben az előző évihez képest; a csődeljárások száma ugyan hatszor lett több, de még így sem éri el a százat
– közölte a feketelista.hu. Tavaly 14 606 társaság ellen indult felszámolás, ezzel szemben a megelőző két esztendőben évente átlagosan tízezer volt a számuk. (MTI)

Gyanús ügyletek készpénzből
A jogelőd nélkül újonnan alakuló vállalkozások 14 százaléka nem lelhető fel, azaz csalárd szándékkal, csak a fiktív számlázásra létesítették azokat – jelentette ki Dávid Marianna. Az APEH főosztályvezetője egy, a Magyar Nemzeti Bankban tartott, a növekvő készpénzállományról szóló tegnapi konferencián elmondta: a vagyonosodási vizsgálatok során született bírósági döntések szerint életszerű lehet, ha 30 éves munkaviszony után a nagyszülők 3-4 millió forint készpénzt adnak át gyermekeiknek vagy unokáiknak, de 120 milliót már nem fogad el az adóhatóság. (MTI)

Hiba az OTP internetbankjánál
Nem működnek az OTPdirekt, az OTP Bank internetes szolgáltatásának egyes bankkártyás funkciói a rendszer múlt hét végi verzióváltása következtében fellépett hiba miatt. Az OTP Bank még tenap közölte: a hiba csak egyes internetes funkciókat bénított meg, így például átutalások végrehajthatók, azonban ha az ügyfelek fel akarják tölteni mobiltelefonjukat, hibaüzenetet adhat a rendszer. A bank ígérete szerint legkésőbb holnapig javítják a hibát. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.