Röviden

MTI
2010. 03. 12. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Informális volt az eszmecsere
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) nem folytatott tárgyalásokat a Fidesszel – mondta a pénzügyi szervezet budapesti irodájának vezetője, hozzátéve: „informális eszmecserét” tartottak a párt képviselőivel.
– Amíg a Fidesz nem nyeri meg a választást, nem állapodik meg senkivel, így az IMF-fel sem – ezt már Orbán Viktor jelentette ki tegnap. A kormány eközben információt kér az IMF-től és az Európai Bizottságtól arról, hogy a Fidesz és az IMF egyeztetésén született-e bármiféle megállapodás. (MTI)

Bronzérmesek vagyunk inflációban
Törökország és Izland után idehaza a legmagasabb az infláció az OECD országai közül.
A tagállamok átlagánál háromszor magasabb a hazai, 6,4 százalékos pénzromlás, amit elsősorban az adóemelések, a hatósági árnövelések és a 12 százalékos energiadrágulás idézett elő. (Sz. A.)

Több ezer tonna gabonát keresnek
Több ezer tonna, közraktárból eltűnt gabona után nyomoz a hatóság – közölte tegnap a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletes szóvivője. Január második felében a tulajdonosok tettek bejelentést a nyomozó hatóságnak, hogy eltűnt a létavértesi közraktárból a gabonájuk.
Az ügyben csalás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.