Ádáz kézitusa előtt a férfi válogatott

Munkatársunktól
2010. 06. 21. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szlovénia labdarúgó-válogatottja vasárnap 13.30-kor Algéria ellen mutatkozik be a dél-afrikai világbajnokságon. Sok sikert kívánunk délnyugati szomszédainknak, no meg még inkább azt, hogy erre a napra érjék is be ennyivel, hiszen pár órával később, 18 órától Ljubljanában szlovén–magyar férfi kézilabda vb-selejtezőt rendeznek. Számunkra ez a fő esemény, hiszen a futball vb-n nincs helyünk; a jövő januári, svédországi kézilabdatornán ellenben remélhetőleg igen.
Nem árt visszafogottan fogalmazni, hisz a szlovének a januári, ausztriai Eb-n a középdöntőbe jutottak – igaz, ott saját hatosukban utolsóként zártak –, miközben a mieink már a csoportjukból kiestek. Ha időben kissé távolabbi kapaszkodót keresünk, akkor sem nagyon találunk, hiszen a két fél eddig egyszer találkozott hasonló tétért: a 2000-es Eb 1999. szeptemberi pótselejtezőjében a délszlávok Koperban 32-29-re, majd Veszprémben 27-23-ra nyertek.
A visszavágót június 20-án ezúttal is Veszprémben vívják, a holnapi összecsapást azonban Ljubljanában rendezik. Igaz, nem a 2004-es kontinensviadalon megismert, modern csarnokban, hanem a régi, kicsi, kopottasban, a maga 1500-as befogadóképességével. Áprilisban e létesítmény adott otthont az A divíziós jégkorong vb-n a feljutásról döntő szlovén–magyar meccsnek – 4-1 oda –, ám a szervezők nem a szép emlék miatt választották ugyanezt a helyszínt, hanem nem kis részben azért, mert így csak 150 jegyet, a kapacitás tíz százalékát kell átadniuk a magyaroknak. Számunkra kedves kézilabdás emléket is idéz e csarnok, hiszen a női Bajnokok Ligája 1999-es döntőjében a 25-23-as hazai előnnyel érkező Dunaferr itt kaparintotta meg 26-26-os döntetlennel a serleget.
Mint az a fenti, oda-visszavágós eredménypárokból is kitűnik, az első meccseken csak elvétve dől el a párharcok sorsa; holnap sem számítunk szélsőséges eredményre, 8-10 gólos hazai vagy vendégsikerre. Ádáz csatára azonban igen, amelynek során feltehetőleg senki nem akar könnyű gólokkal kedveskedni ellenfelének, azaz igyekszik gátat vetni a lerohanásoknak, ebben az esetben pedig meghatározó lehet a kapusok és az átlövők produkciója. Mint az már ismert, a mieink Carlos Perezzel, de Nagy László nélkül veszik fel a küzdelmet, és június 20-án este reményeink szerint nem Perez, hanem Nagy bánhatja majd, hogy így döntött. Ha foglalkoztatja a téma egyáltalán.

A további európai párosítások: Ausztria–Hollandia, Norvégia– Litvánia, Németország–Görögország, Szlovákia–Ukrajna, Szerbia–Csehország, Románia–Oroszország, Dánia–Svájc, Portugália– Spanyolország.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.