Kitört az illegális aranyláz

Hírösszefoglaló
2010. 06. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Törtarany-felvásárlás azonnali fizetéssel, 3900–4500 forintig – olvasható egy napilapban megjelent hirdetésben. Szegedi újságírók felhívták a hirdetőt, aki elmondta, nagyvárosok ékszerboltjai előtt szokták felvásárolni az aranyat, de a cég emberei kívánságra házhoz is mennek. Viszik a kis mérleget, helyben lemérik az anyagot, és azonnal fizetnek. A nagy érdeklődést az arany magas világpiaci ára indokolja. Rekordszinten zárt New Yorkban az aranyár a tegnapi kereskedés során is.
Minden jel arra utal, hogy a hirtelen támadt aranyfelvásárlási láz mögött tehetős üzletemberek, tőkeerős vállalkozók, jól szervezett hálózatot üzemeltető nepperek állnak, akik a begyűjtött nemesfémet külföldre szállítják, beolvasztják, majd vegyszeres kezeléssel 99,99 százalékos tisztaságú, befektetési célú aranylapocskákat állítanak elő belőle – áll a Szeged Ma cikkében. Ez több szempontból is káros: egyrészt kikerül az országból az arany, másrészt ennek hatására csökken a zálogházak és ékszerüzletek forgalma, az emberek pedig felélik utolsó tartalékaikat. Egy országos hálózattal rendelkező szaküzlet vezetője megerősítette a leírtakat a Szeged Ma számára, ők is tapasztalják a nem mindennapi aranyboomot.
A Vám- és Pénzügyőrség Dél-alföldi Regionális Parancsnoksága szerint a nemesfémből készült ékszer, díszműáru és egyéb tárgy forgalmazására irányuló kereskedelmi tevékenység csak a kereskedelmi hatóság által kiadott engedéllyel folytatható. Vagyis az utcai és házi aranykereskedés teljesen illegális és tilos.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.