Röviden

MTI
2010. 07. 09. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az idén csökken az infláció
A GKI Gazdaságkutató Zrt. az idén egyszázalékos, 2011–2012-ben évi háromszázalékos gazdasági növekedést vár, miközben az infláció 2010 közepétől mérséklődik, és 2012-re három százalék alá csökkenhet. Vértes András, a GKI elnöke szerint a kormány történelmi lehetőséget kapott olyan szerkezeti változtatások elindítására, amelyek lefaragják az állami kiadásokat. (MTI)

Elkelt a Zsolnay

Tegnap elkelt a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. kisebbségi részvénycsomagja. A patinás vállalat 49 százalékát a Manufaktúra-Befektető Kft. szerezhette meg, e cégé lesz az irányítás joga. A befektető 230 millió forintot fizet a részvénycsomagért, ezenfelül további félmilliárd forintos tőkejuttatást is végrehajtanak. Pécs nem zárkózik el attól sem, hogy a későbbiekben az új kisebbségi tulajdonos nagyobb részesedést szerezzen a manufaktúrában. (B. M.)

Helyesbítés
Az állami cégeknél lévő igazgatóságok és felügyelőbizottságok méretéről született június 8-i írásunkban tévesen tüntettük fel azt, hogy a Reorg Zrt.-nél 30 felügyelőbizottsági tag keres havi bruttó 1,96 millió forintot. Ezzel szemben a társaság és az általa irányított hét szervezeti egységben működő felügyelő- bizottságok a törvény által előírt minimális, 3 fős létszámmal dolgoznak, többen pedig tiszteletdíj nélkül végzik munkájukat. A hibáért az érintettek elnézését kérjük. (D. L.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.