„Mentsük meg Németországot”
Adományozási kezdeményezést indított vasárnap a Die Welt című napilap. A konzervatív újság a rekordméretű államadósság, illetve az adópolitikával kapcsolatos kormányzati politika „csődje” nyomán úgy ítélte meg, hogy elérkezett az idő a legmagasabb jövedelemmel rendelkezők önkéntes pénzfelajánlására. A Mentsük meg Németországot elnevezésű akciónak az újság két számlát nyitott. (MTI)
Állami hivatalt bírságolt a KDB
Kétmillió forintra bírságolta a Központi Szolgáltatási Főigazgatóságot a Közbeszerzési Döntőbizottság (KDB), mivel a költségvetési szerv hálózati aktív és passzív eszközök szállítására kiírt kétfordulós közbeszerzési pályázatnál egy kitöltendő excell táblára félreérthető utasítást adott az ajánlattevőknek. A KDB ezzel együtt megsemmisítette az eljárást lezáró döntést. (MTI)
Hazánk vonzó befektetési piac
Magyarország a befektetők számára továbbra is jó kilátásokkal rendelkező feltörekvő piac, a kötvénybefektetések feltételei nagyon jók, hiszen tulajdonképpen nincs inflációs nyomás – olvasható a bécsi székhelyű Raiffeisen Capital Management elemzésében, amely szerint a forint újbóli stabilizálódása vagy erősödése esetén a jegybank csökkentheti az alapkamatot, ami kedvezően hatna a kötvénypiacok alakulására. (MTI)

Mráz Ágoston Sámuel szerint a Harcosok Klubja fordulópont a Fidesz történetében