Jelenleg sok szempontból azonosak a magyar és az európai uniós érdekek, így minden megvan egy sikeres magyar uniós elnökség lebonyolításához – közölte Martonyi János tegnap az Országgyűlés EU-elnökségi munkacsoportjának ülését követően. A külügyminiszter szerint Magyarország egy erős Európában érdekelt, és olyan közös prioritásokat kell szem előtt tartani, mint például a gazdasági válságból való hatékony kilábalás, a munkahelyteremtés vagy a közös agrár-, illetve energiapolitika. Martonyi fontosnak tartja több kérdésben, így a versenyképesség szempontjából jelentős család- és népességpolitikai kérdések megoldását, a Keleti partnerség program tartalommal való megtöltését és a közép-európai régió szempontjából jó regionális együttműködésre lehetőséget adó Duna-stratégiát. A külügyi tárcavezető azt is elmondta, a szaktárca minden, a felkészüléssel kapcsolatos számadatról, információról tájékoztatja a parlamenti pártokat.
Szabó Vilmos közölte, az MSZP elégedett a felkészüléssel. A volt külügyi államtitkár az év eleji, már a Bajnai-kormány időszakában elengedhetetlenül fontos közbeszerzések kiírásainak elmaradása kapcsán elmondta, a Balázs Péter vezette külügy az akkor ellenzéki Fidesz kérésére nem indította el azokat. Lapunknak ugyanakkor az akkori szaktárca tisztségviselői már január elején a volt kormányzat együttműködésének hiányáról panaszkodtak, illetve arról, hogy a szaktárca terveit több esetben is elutasította az ügyekben akkor döntési joggal rendelkező Hegedűs Dóra, a volt miniszterelnöki kabinetirodát vezető államtitkár.
Balczó Zoltán szerint a Jobbiknak is érdeke, hogy a magyar elnökség fél éve sikeres legyen az ország számára.
Barroso útmutatása. Európának meg kell mutatnia, hogy több, mint 27 nemzeti sajátosság, hiszen „vagy együtt úszunk, vagy külön-külön süllyedünk el” – mondta José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke tegnap az Európai Parlamentben. Kiemelte a pénzügyi szektor fölötti európai felügyelet megteremtésének fontosságát. Mint mondta, a bizottság egy sor szabályozási javaslattal fog előállni – egyebek közt a spekulánsok megfékezése érdekében –, ami 2011-re a pénzügyi szektor alapvető megreformálásához vezethet. Barroso szerint fel kell lépni az államok adóssághalmozása ellen az időben elvégzett ellenőrzéssel, szükség esetén pedig szankciókkal is. (MTI)

Érettségi 2025: trükkös matekpéldákat kell megoldaniuk a diákoknak