Pontosztozkodás Debrecenben

A labdarúgó NB I 7. fordulójának rangadóján a Debrecen és az Újpest 1-1-re végzett egymással, így a hazaiak nem tudtak felkapaszkodni a dobogóra – az MTK áll az élen a Kaposvár és a Honvéd előtt –, de az elmúlt időszak hányattatásai után az egy pontot is meg kell becsülniük. A Ferencvárosnak egyet sem sikerült otthon tartania a Siófok ellen.

Munkatársunktól
2010. 09. 29. 22:00

Az NB I hatodik fordulójában az Újpest 6-0-ra verte a Ferencvárost, a Debrecen viszont 3-0-ra kikapott Győrben, majd csütörtökön az Európa-ligában az ukrán Metaliszt Harkiv 5-0-s csapást mért rá, így a hajdúságiak tegnap enyhén szólva sem várhatták jó előjelekkel a lila-fehérek elleni bajnoki rangadót. (Szombaton amúgy még a „kis Loki” is nagy verést kapott az NB II-ben, 6-1-re maradt alul Diósgyőrben.)
A debreceniekben még az is élénken élhetett, hogy tavaly mindkét NB I-es meccsüket elbukták az újpestiekkel szemben, ugyanakkor a szakadó esőben az első percek történései inkább azt támasztották alá, hogy a dac dolgozik Herczeg András csapatában. A vendégek kapujában Balajczának az első negyedórában jó néhányszor akadt dolga – Bódi lövése után fejessel Kabát veszélyeztetett –, de ezután az Újpest is felvette a ritmust, Malinauskasnak előbb Rajczi közeli, majd Mitrovics távoli lövését kellett hárítania.
Az első játékrész nem hozott gólt, és a második is sokáig csak helyzeteket. Újpesti részről Tisza és Matos, a hazaiaktól Bódi és Yannick találhatott volna be, ami aztán a 73. percben Simeknek sikerült: a tizenhatos sarkáról parádés mozdulattal nyeste a labdát a hosszú felső sarokba (0-1). A Debrecen azonban nem omlott össze, két perc múlva egy szöglet utáni kavarodást követően Laczkó lapos lövéssel egyenlített (1-1). S ha a mezőny legjobbja, Balajcza nincs a helyzet magaslatán, a DVSC a győzelmet is megszerezhette volna. Ám a lila-fehérek hálóőre a hajrában Czvitkovics lövését és Szilágyi fejesét is hárította, így maradt az 1-1. A Debrecen nem tudott felkapaszkodni a dobogóra az MTK mögé, ötödik a tabellán, az Újpest kilencedik.
Az eddig hat mérkőzésen mindössze négy pontot szerzett Siófok nagy meglepetésre még szombaton 2-1-re nyert a Ferencváros otthonában. A találkozót a zöld-fehér szurkolók jelentős csoportja bojkottálta az Újpest otthonában elszenvedett súlyos vereség miatt, és az ultrák üresen maradt helyein a „Fradistának lenni felelősség” feliratú drapéria volt olvasható. A meccset mindössze kétezerötszázan tekintették meg, s a lefújás után a hazai drukkerek kisebb csoportja a székház elé vonult, számon kérve az ismételten elfogadhatatlan teljesítményt. „Hol a szívetek?”, „Hol a csapatunk?” – skandálták a szurkolók, miközben az épületet védve felsorakozott a rendőrség, de összecsapás nem történt.