Szalaival Brémán is átszáguldott a Mainz

Munkatársunktól
2010. 09. 29. 22:00

Gera Zoltán kétszázadik angol bajnoki mérkőzésén szerepelt szombaton a Premier League ötödik fordulójában, de a Fulham légiósa csak pár percet töltött a pályán, mert a Fulham menedzsere, Mark Hughes nem volt tekintettel a jubileumra. A szakvezető csak kiegészítő emberként számol a magyar légióssal, és a Blackburn otthonában is csupán a 89. percben küldte pályára az egyébként 1-1-re végződött találkozón. A Bolton kapuját végig Bogdán Ádám védte az Aston Villa ellen idegenben, és ezen a meccsen is 1-1-es döntetlen született. A forduló rangadóján vasárnap a Manchester United–Liver pool összecsapás 3-2-es hazai győzelemmel zárult. A találkozón a bolgár Dimitar Berbatov mesterhármast ért el, a második gólját ollózva szerezte. Az éllovas Chelsea 4-0-ra verte a Blackpoolt.
Anglia, 5. forduló: Aston Villa–Bolton Wanderers 1-1, Blackburn Rovers–Fulham 1-1, Everton–Newcastle United 0-1, Tottenham Hotspur–Wolverhampton Wanderers 3-1, West Bromwich– Birmingham 3-1, Stoke City–West Ham United 1-1, Sunderland–Arsenal 1-1, Manchester United–Liverpool 3-2, Wigan Athletic–Manchester City 0-2, Chelsea–Blackpool 4-0.

A német élvonalban a negyedik forduló után egyedüliként százszázalékos teljesítménnyel Szalai Ádám csapata, a Mainz vezet, amely szombaton a Werder Bremen otthonából hozta el a három pontot. A magyar játékos – az idény során először – a kezdő tizenegy tagja volt, majd az 55. percben lecserélték, míg Lőw Zsoltot ezúttal sem nevezték a találkozóra a vendégeknél. A Bayern München meglepetésre nem bírt a vendég Kölnnel, a Stuttgart 7-0-ra ütötte ki a Mönchengladbachot.
Németország, 4. forduló: Eintracht Frankfurt–Freiburg 0-1, Werder Bremen–Mainz 0-2, Kaiserslautern–Hoffenheim 2-2, Bayern München–Köln 0-0, Stuttgart–Mönchengladbach 7-0, Wolfsburg–Hannover 2-0, St. Pauli– Hamburg 1-1, Leverkusen–Nürnberg 0-0, Schalke–Dortmund 1-3.

A Serie A harmadik fordulója után nem kis meglepetésre a Cesena vezeti a tabellát. A Milan hazai pályán csak döntetlent ért el a Catania ellen. Vass Ádám és Feczesin Róbert csapata, a Brescia 1-0-ra nyert az eddig százszázalékos Chievo otthonában, a két magyar nem kapott játéklehetőséget. Rudolf Gergely együttese, a Genoa a magyar csatár nélkül 1-1-es döntetlent ért el Parmában.
Olaszország, 3. forduló: Milan–Catania 1-1, Fiorentina–Lazio 1-2, Bari–Cagliari 0-0, Roma–Bologna 2-2, Cesena–Lecce 1-0, Chievo–Brescia 0-1, Palermo–Internazionale 1-2, Parma–Genoa 1-1, Udinese–Juventus 0-4. A Sampdoria–Napoli mérkőzést lapzárta után játszották.

A spanyol bajnokság harmadik fordulójában a Vadócz Krisztiánt foglalkoztató Osasuna 2-0-ra kikapott Mallorcán, a magyar játékost a 73. percben lecserélték. Pintér Ádám vesztes meccsen debütált a Zaragoza csapatában, a 61. percben cserélték be a Racing Santander pályáján, ahol a házigazda 2-0-ra nyert.
Spanyolország, 3. forduló: Espanyol–Almería 1-0, Mallorca– Osasuna 2-0, Gijón–Athletic Bilbao 2-2, Real Sociedad–Real Madrid 1-2, Hércules–Valencia 1-2, Levante–Villarreal 1-2, Racing Santander–Real Zaragoza 2-0, Atlético Madrid–Barcelona 1-2. A Málaga– Sevilla mérkőzés lapzárta után ért véget, a Deportivo–Getafe találkozót ma játsszák. Élcsoport: 1. Valencia 9, 2. Real Madrid 7, 3. Atlético Madrid 6.