Cser-Palkovics: A kormány semmibe veszi a családokat

„Ma arról kell gondolkodni két közepes jövedelemmel rendelkező szülőnek, hogy melyik gyermek tandíját fizessék ki, ha a kettő egy időben jár egyetemre, és mit tegyenek azzal a gyermekkel, akinek a tandíját a jövedelmükből fedezni nem tudják” – mondta Cser-Palkovics András napirend előtti felszólalásában kedden a Parlamentben, hozzátéve: a kormány eközben „bátran, büszkén és határozottan” beszél arról a tandíjról, ami „becsukja a kaput a szegényebb családokból érkező fiatalok előtt”.

MNO
2007. 11. 27. 9:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Cser-Palkovics András napirend előtti felszólalásában arra emlékeztetett, hogy a tandíj nélküli felsőoktatás sem ingyenes: szülői adóforintokból finanszírozzák, és az egyetemre járás költsége sem kevés, egy gyermekeit taníttató család havonta és gyermekenként átlagosan 78 ezer forintot költ szállásra, utaztatásra, jegyzetvásárlásra és étkeztetésre.

A több mint 100 ezer forintos tandíj hatása már most is érzékelhető, 2006-ban 132 ezren jelentkeztek egyetemekre, ma már csak 108 ezren – mondta a politikus, aki szerint nemzetközi kimutatásokból az is kiderül, hogy Magyarországon a legnehezebb azon családok helyzete, akik gyermeküket felsőoktatási intézményekbe kívánják járatni.

„A kormány valójában nem versenyt hirdet, hanem éppen megakadályozza azt” – jelentette ki, hozzátéve, hogy a szerényebb körülmények között élő családok gyermekeit elzárja a felsőfokú tanulmányoktól. Cser-Palkovics szerint azt, hogy a kormány semmibe veszi a családokat, az is bizonyítja, hogy 24 millió forintba kerülő roadshow keretében akarja elmagyarázni, miért is jó az, ha ezután olyasmiért fizetnek, amiért eddig nem kellett.

„A magyar családoknak egyszer, egy rövid, átmeneti időszakban már fizetniük kellett tandíjat. (...) De a tandíj akkor sem tartott örökké, ahogy az önök kormányzása sem: csak egy rövid ideig. Ma sem lesz ez másként” – mondta Cser-Palkovics András.

(fidesz.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.