Díjátadás a zárónapon
A háromnapos világfórum zárónapján, ami egyben a tudomány világnapja, Koichiro Matsuura, az UNESCO igazgatója adott át környezetvédelmi elismeréseket. Az ománi Qaboo Szultán által alapított, a környezet megőrzéséért járó díjat az idén megosztva az etiópiai természeti sokféleség védelmében kutató intézet (Institute of Biodiversity Conversation) és Julius Oszlányi, a Szlovákiai Tudományos Akadémia tájökológiai intézetének igazgatója kapta.
A száraz térségek vízellátásáért folytatott kutatótevékenység elismeréséért járó, líbiai alapítású Nemzetközi Vízügyi Díjat megosztva az Arizoniai Egyetem és a Kaliforniai Egyetem egy-egy részlegének képviselői vehették át. Mindkét elismerés 30 ezer dolláros pénzjutalommal jár.
Több mint 60 ország tudósai, döntéshozói vettek részt a Tudomány Világfórumán, amelynek háromnapos programja csütörtökön kezdődött Budapesten. Az eseményt harmadik alkalommal rendezte meg a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) az UNESCO-val, a Tudomány Nemzetközi Tanácsával (ICSU) és az Európai Unióval karöltve. Az idei találkozó jelmondata „Befektetés a tudásba, befektetés a jövőbe” volt. Az eseményen 400 vendég vett részt, akik a plenáris tanácskozásokkal és a szekcióülésekkel együtt összesen hetven előadásból válogathattak.
(mti)

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!