Koordinációs szaktanácsadó – Fogytán Suchman bizalma?

Tagadta Suchman Tamás MSZP-s képviselő laptársunknak azt az értesülését, hogy a közelmúltban lemondásra szólította fel Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt. Mindenesetre váratlanul kormányzati koordinációs szaktanácsadó lett Veres János pénzügyminiszter oldalán.

Magyar Nemzet
2007. 11. 24. 5:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lehet, hogy ez a lemondatós szerep némelyek szerint illik rám, de nem történt olyan, amit a Heti Válasz állít – mondta érdeklődésünkre Suchman Tamás. Közismert: 2004 nyarán, hetekkel Medgyessy Péter megpuccsolása előtt Suchman nyilvánosan két hónapot adott az akkori kormányfőnek, hogy elkezdjen kormányozni, különben, amint kilátásba helyezte, az első lesz, aki lemondásra szólítja fel. A Heti Válasz mostani számában az olvasható: a Horn-kormány privatizációs minisztere egy közelmúltbeli, zárt találkozón lemondásra szólította fel Gyurcsányt, mondván, elfogyott a bizalmi tőkéje.

Az MSZP-s képviselő ahhoz a hírhez, amely szerint kormányzati koordinációs szaktanácsadóvá nevezték ki – hogy nagy fejlesztési programok koordinációja során finanszírozási szaktanácsokat adjon a pénzügyminiszternek –, csak annyit fűzött hozzá: „E munkámért nem kapok semmiféle díjazást.” Lapunknak szocialista források úgy vélekedtek, ha Suchman Tamás szembehelyezkedett a pártjában is mind gyengébb legitimációjú Gyurcsánnyal, akkor „új stallumát” azért kaphatta, hogy a továbbiakban csendben maradjon.

Suchman egyébként a jelen ciklusban amellett, hogy pártlistás képviselő, a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke is. „Hozzá tartozik” Záhony térségének rekonstrukciója, a Vásárhelyi-terv és az Ipolyra tervezett hidak megvalósítása, nemkülönben az Európa kulturális fővárosa – Pécs, 2010 program. Csillaga azonban magasabban tündökölt Medgyessy eltávolítása után. Gyurcsány első kormányában – sokak szerint az új miniszterelnök hálájából kifolyólag – a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára és egyben a tanuszodaprogram irányítója lehetett.

Ezzel némileg kiköszörültnek érezhette azt a csorbát, amit az jelentett, hogy a Tocsik-sikerdíjbotrány után, 1996-ban Horn Gyula korabeli kormányfő menesztette privatizációs és ipari miniszteri székéből. Suchmannak azért is jól jöhetett a mostani poszt, mert zsidó felekezeti karrierje kérészéletűnek bizonyult. Az idén tavasszal ugyanis még csak nem is jelölték a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) tisztújító közgyűlésén az alelnöki posztra, amelyet 2005 decemberében még MSZP-s államtitkárként nyert el, az állam és az egyház szétválasztásának „nagyobb dicsőségére”.

Joó István

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.