Balsai: Elsüllyedt a kormányzat két zászlóshajója

Elsüllyedt a kormányzat két zászlóshajója, a kormányzati negyed és a 4-es metró, de legalábbis olyan lékeket kaptak, amik a süllyedést elkerülhetetlenné teszik - mondta Balsai István, a Fidesz országgyűlési képviselője pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján.

MNO
2007. 12. 21. 10:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csütörtökre kiderült, hogy Gyurcsány Ferenc kormányfő és Demszky Gábor főpolgármester nem csak hazudik, de elveszítette józan ítélőképességét is – jelentette ki az ellenzéki politikus pénteki sajtótájékoztatóján. A kormányzati negyeddel kapcsolatban emlékeztetett rá: már korábban is azt mondta a Fidesz, hogy nincs rá szükség, és „nem engedheti meg magának a kormány, hogy urizáljon egy szegény, tehertől roskadozó társadalom irányítása során”. Nem elég számítógépes animációt szimulálva berakni egy épületegyüttest a város szívébe, sok tízmilliárdos közlekedésfejlesztésre is szükség lenne. Megmondtuk, hogy nem annyiba fog kerülni, mint mondták, nem igaz, hogy az eladott kormányzati épületekből még költségvetési bevétel is lesz. Ezeket a hazugságokat felülírta az élet – tette hozzá.

Emlékeztetett rá: a kormányfő csütörtökön azt mondta, nincs egy hétnyi késedelem sem a kormányzati negyeddel kapcsolatban, miközben azon a napon Demján Sándor, „a legfontosabb beruházó, a megvalósítás pillére kiszállt”. „Azt kell mondanunk, a józan ítélőképesség cserben hagyta a miniszterelnököt”. Hozzátette: a miniszterelnökhöz hasonlóan Demszky Gábor főpolgármestert is cserben hagyta a józan ítélőképessége. Mint mondta, a Fidesz hiába mondta korábban, hogy az élet túlhaladta a metróprojektet, és nem lehet 300 méterenként állomásokkal megállítani a metrót. A főpolgármester több mint egy évvel ezelőtt azt mondta, könnyet, vért szenvedést, felfordulást piszkot tud ígérni. Ezt be is tartotta: azóta piszok, felfordulás, káosz, járhatatlan utak, lezárt rakpartok vannak Budapesten. Ez megvalósult, csak éppen a metró nem valósul meg – mondta.

Megjegyezte, hogy a luxus- illetve presztízsberuházás csütörtökön „zátonyra futott: a legnagyobb kivitelező, a Hídépítő vállalat hagyta cserben a projektet”. A vállalat nem tudja teljesíteni a szerződésben vállalt kötelezettségeit, és Demszky Gábor józan ítélőképességét elveszítve azt mondta, majd „kiírnak egy új közbeszerzési pályázatot, 2-3 nap alatt keresnek másik kivitelezőt”. „Lehet ezt komolyan venni?” – tette fel a kérdést. Nem tudjuk, hány megállója lesz a 4-es metrónak, ki váltja valóra a terveket. Egyet tudunk: mindez az emberek pénzén történik. Amikor módunkban lesz, ezeket a fölösleges költségeket, káros kiadásokat elszámoltatjuk azokkal, akik ezért felelősek – mondta. A politikus nem tudott válaszolni arra, milyen formában képzeli el a Fidesz ezt az elszámoltatást. Hangsúlyozta: vállalnia kell a felelősséget annak, aki magatartásával szándékosan indokolatlan százmilliárd forintos kiadást okoz az adófizetőknek.

Levélben kértük az Állami Számvevőszék elnökét, hogy az ÁSZ vizsgálata terjedjen ki a Köztársaság tér 27. bérbeadására és a közös értékesítés szerződéseire is – tudatta Balsai.

Emlékeztetett rá: az országgyűlés december 17-én elfogadta azt a határozati javaslatot, hogy az ÁSZ vizsgálja a volt MSZP-székházzal szomszédos, Köztársaság tér 27. szám alatti, a kincstári vagyon részét képező épület értékesítéséről szóló megállapodást.

A képviselő szerint ez egy "szűkített határozat", és voltak olyan módosító indítványai, amelyeket nem fogadtak el.

Ezért csütörtökön levélben fordultunk az ÁSZ elnökéhez, amelyben kérjük, hogy a vizsgálat terjedjen ki az eladás előtti bérbeadásra is, valamint az MSZP-székházzal közös értékesítés szerződéseire – mondta.

ÁSZ-vizsgálatot kérnek a Köztársaság tér 27. bérbeadása ügyében is?

Balsai azt is tudatta, hogy levélben kérték az Állami Számvevőszék elnökét, hogy az ÁSZ vizsgálata terjedjen ki a Köztársaság tér 27. bérbeadására és a közös értékesítés szerződéseire is. Emlékeztetett rá: az országgyűlés december 17-én elfogadta azt a határozati javaslatot, hogy az ÁSZ vizsgálja a volt MSZP-székházzal szomszédos, Köztársaság tér 27. szám alatti, a kincstári vagyon részét képező épület értékesítéséről szóló megállapodást. A képviselő szerint ez egy „szűkített határozat”, és voltak olyan módosító indítványai, amelyeket nem fogadtak el. Ezért csütörtökön levélben fordultunk az ÁSZ elnökéhez, amelyben kérjük, hogy a vizsgálat terjedjen ki az eladás előtti bérbeadásra is, valamint az MSZP-székházzal közös értékesítés szerződéseire – mondta.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.