Berekesztett ülés: Laborc államtitoknak minősülő levélben magyarázkodik

Mivel a meghallgatni kívánt személyek egyike sem jelent meg, berekesztette keddi ülését az Együtt Egymásért, Egy-Másért Alapítvány működésének nemzetbiztonsági kockázatát vizsgáló bizottság. Demeter Ervin, a vizsgálóbizottság fideszes elnöke beszámolt arról, hogy államtitok minősítésű levelet kapott Laborc Sándortól, az NBH főigazgatójától, amelyben arra kíván magyarázattal szolgálni, miért nem küldte el az NBH azt a személyt, akire kíváncsi lett volna a bizottság.

MNO
2007. 12. 18. 10:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Berekesztette keddi ülését az Együtt Egymásért, Egy-Másért Alapítvány működésének nemzetbiztonsági kockázatát vizsgáló bizottság, mert a meghallgatni kívánt személyek egyike sem jelent meg a testület előtt. Demeter Ervin, a vizsgálóbizottság fideszes elnöke közölte, hogy az alapítvány alapítóját, kuratóriumi elnökét, valamint azt a személyt szerették volna meghallgatni, aki a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) részéről a kapcsolatot tartotta.

Ismertetése szerint államtitok minősítésű levelet kapott Laborc Sándortól, az NBH főigazgatójától, amelyben arra kíván magyarázattal szolgálni, miért nem küldte el az NBH azt a személyt, akire kíváncsi lett volna a bizottság. A levél tartalmát annak minősítése miatt nem ismertette. Hangsúlyozta: ilyen még nem volt az elmúlt 17 évben. A bizottság elnöke berekesztette az ülést, mivel egyetlen meghallgatni kívánt személy sem jelent meg a testület előtt.

Az Együtt Egymásért, Egy-Másért Kiemelten Közhasznú Alapítvány ügyében áprilisban kezdtek el nyomozni a vámosok. A nyomozás során hét személyt gyanúsítottak meg azzal, hogy Hongkongból kapott élelmiszer-adományokat a Herba Zrt.-n keresztül jogellenesen értékesítettek magyarországi üzletláncoknak. A vámnyomozók szerint a meg nem fizetett vám, illetve áfa összege 1,22 milliárd forint. Az alapítvány kuratóriumában szerepet vállalt az NBH egyik akkori megbízott főosztályvezetője és egy volt munkatársa, ellenük nem indult büntetőeljárás. Az ellenzéki kezdeményezésre megalakult parlamenti bizottság feladata az ügy nemzetbiztonsági kockázatainak és a korrupciógyanús eseteknek a vizsgálata.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.