„Én szocialistának, szociáldemokratának tartom magam” – jelentette ki a Békés Megyei Hírlapnak adott interjúban Karsai József a frakcióból való esetleges távozását firtató kérdésre. Szerinte Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az, aki „már nem ilyen programot képvisel”. „Küldetéstudata van, és úgy gondolja, amit ő vagy a szűk tanácsadói köre kitalál, az jó a népnek, és a képviselők ebbe ne szóljanak bele. Elképzeléseit a frakcióval csak azután közli, mikor már szétkürtölte a sajtó. Az elhibázott döntéseket is végigviszi” – fogalmazott Karsai Gyurcsánnyal kapcsolatban.
A szocialista politikus azt is elárulta, hogy a kormányfővel már nincs is köszönő viszonyban: „Már nem is köszönünk egymásnak. Én néhányszor megtettem ezt, ő nem viszonozta, tovább nem erőlködök."
A képviselő szerint ő támogatást élvez a frakcióban, mert társai rendre odasúgják neki: „Józsi, ha te elmész, ki lesz a lelkiismeretünk?” Hozzátette: az a baj, hogy sokan félnek a frakcióban, és csak félrehúzódva merik elmondani: „Jóska, igazad volt”.
(Békés Megyei Hírlap, mti)