A tagozat úgy látja, az ellátás minősége attól vélhetően csak romolhat, ha olyan szervezetek kezébe kerül a betegellátás megszervezése, amelyeknek nyilvánvalóan nincs egészségügyi vonatkozású szakmai jártasságuk.
Végül a közleményben felteszik a kérdést: ha kudarccal végződik e gigantikus kísérlet, vajon milyen áron lehet kiigazítani a vélhetően végzetesen elrontott szisztémát? Az anyagi áldozat mellett, vajon nem túlontúl drágán fizetünk majd a – különben sem rózsás állapotú – társadalom egészségi kockázatainak növekedésével?
„Az általunk felvetett kérdések mind olyan jellegűek, melyekre egyértelmű és megnyugtató választ kellene adni Ezért felelősséget érezve az önmagán túlmutató ügy iránt, most, amikor – az eredeti javaslatot teljesen átírva – készül végszavazásra az Országgyűlés, az MSZP Társadalompolitikai Tagozatakéri a törvényhozás kormánypárti frakcióit, hogy halasszák el a végső döntést!” – áll MSZP Társadalompolitikai Tagozatának ügyvivői testülete által kiadott közleményben.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!