„Senki nem boldog egy ilyen programtól, de meg kellett tenni” – válaszolta Gyurcsány Ferenc Dávid Ibolya napirend előtti felszólalására, aki az eddigi programok teljesülését kérte számon a kormányon a parlamentben. A miniszterelnök szerint szolidáris társadalomra van szükség, „ahol kezet fog gazdag és szegény, városi és vidéki”. Gyurcsány kijelentette: az adóreform, az üzleti környezet javítása, mind a tavasz témája lesznek, de szükség van az oktatás és a közigazgatás átalakítására is. Gyurcsány szerint szükség van speciális fejlesztési programra, és fel kell lépni a gyermekszegénység ellen is.
Mikola István viszont úgy látja: „Európa nem erre tart”. A politikus szerint az egészségügyről szóló vita a kormány hatalmi törekvésének eszközévé vált. Ahhoz, hogy kevesebb legyen a halálozás, csökkenjen a csecsemőhalálozás is, ahhoz az államnak kellene vállalnia a felelősséget. Ez azonban nem tapasztalható, sőt ellenkezőleg: a kormány bezárta a kórházakat, csődközelbe sodorta a súlyponti kórházakat, vizitdíjat vezetett be, így az emberek a gyógyítás lehetőségétől esnek el. A politikus szerint elbizonytalanodott betegek jelzik a reform sikerét. „Ez a szolidaritás megnyilvánulása?” – tette fel a kérdést a fideszes politikus.
Szili Katalin Mikola István napirend előtti felszólalását arra hivatkozva szakította félbe, hogy napirendi ügyről nem beszélhet napirend előtti felszólalásában. Mikola István erre kifejtette, mások is az egészségügyi törvény kapcsán szólaltak fel. Mikola azt kívánta a kormánypárti politikusoknak: ha felbontják a pezsgőt – ünnepelvén az egészségügyi törvényt – durranjon akkorát, hogy ne hallják meg az ablak alatt protestáló embereket.
Horváth Ágnes Mikola István felszólalására reagálva kifejtette: a lengyelek, a szlovákok is ugyanabba az irányba haladnak, „azonos múltból jövünk, egy irányba haladunk” – mondta. Az egészségügyi miniszter leszögezte: hat évvel élnek kevesebbet a magyarok, mint más fejlett országokban, ez ellen tenni kell az ágazatok fejlesztésével. A politikus kifejtette: az állam feladata, hogy biztosítsa, hogy ne maradjon ki senki az egészségügyi rendszer szolgáltatásaiból. Horváth Ágnes úgy véli: a biztosítási rendszer átalakítása kevés, nagyobb hangsúlyt kell fektetni a népegészségügyre. Az egészségügyi miniszter úgy véli: a protestálók is a rendszer javítását kívánják elérni.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.