Az OVB ülése után a testület elnöke újságíróknak azt mondta, hogy határozatukat, a Fidesz kérése ellenére, csütörtök reggel még nem juttatják el Szili Katalin házelnökhöz. Szigeti Péter ezt azzal indokolta, hogy a döntés ellen három napon belül jogorvoslatot lehet kérni a Legfelsőbb Bíróságnál, amelynek szintén három napja van a beadvány elbírálására. Az OVB elnöke arról nem kívánt nyilatkozni, hogy a parlament mikor tárgyalhatja a népszavazási kérdések ügyét, mert mint mondta, ez már az Országgyűlés hatáskörébe tartozik. Az MTI kérdésére egyértelműnek nevezte, hogy a népszavazást tavasszal, illetve kora nyáron lehet majd lebonyolítani.
(MTI)

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!