Időközi polgármester- és önkormányzati választást is tartanak

Időközi polgármester-választás lesz vasárnap a Nógrád megyei Cserhátszentivánon, a Pest megyei Áporkán, és időközi önkormányzati választásra kerül sor a baranyai Gilvánfán.

MNO
2008. 01. 27. 9:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Nógrád megyei Cserhátszentivánon azért tartanak időközi polgármester-választást, mert megszűnt a polgármester tisztsége azt követően, hogy jogerősen elítélték sikkasztás miatt – tájékoztatta a távirati irodát a Területi Választási Iroda munkatársa. Kalocsai Péter közölte: a volt polgármester újra indul a posztért. Cserhátszentiván 144 választópolgára két független jelöltre adhatja le voksait.

-A volt polgármestert tavaly szeptemberben találta bűnösnek a Pásztói Városi Bíróság sikkasztás bűntettében, amit a polgármesteri tisztséggel összefüggésben követett el. A sikkasztás értéke 450 ezer forint volt, a kár időközben megtérült. A jogerős ítélet következtében a polgármesterek jogállásáról szóló törvény értelmében automatikusan megszűnt a polgármesteri megbízatás, ám mivel a faluvezető mentesült a büntetett élőléthez fűződő hátrányok alól, akár újra is választható – tette hozzá Kalocsai Péter.

A Pest megyei Áporkán négy polgármester-jelölt közül dől el, hogy ki vezeti a továbbiakban a falut. A választásra azért kerül sor, mert a polgármester még tavaly novemberében lemondott posztjáról. A mostani jelöltek valamennyien függetlenként mérettetik meg magukat. A községben az 1200 lakosból 900-an jogosultak az urna elé járulni. Az a jelölt nyer, aki a legtöbb szavazatot kapja.

A baranyai Gilvánfán azért tartanak időközi önkormányzati választást, mert a település képviselő-testülete a közelmúltban feloszlatta önmagát. A polgármesteri székért öt független jelölt verseng, az öt képviselői helyre tizenheten pályáznak. Rájuk a mintegy négyszáz lelket számláló Gilvánfa kétszázharminc választópolgára egy szavazókörben adhatja le voksát. A település képviselő-testülete tavaly novemberben döntött az önfeloszlatás mellett, mert nem kívánt tovább együtt dolgozni a polgármesterrel. A hivatalos indoklás szerint azért, mert a falu első embere és a lakosság között nem volt megfelelő a kapcsolat.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.