A korábbi álláspont szerint a személyi szabadság megsértése vonatkozásában Kármán Irén hazudott, a mostani határozat szerint pedig nem állapítható meg az, hogy mi történt – mondta Pelle Andrea, aki azt is közölte: a rendőrségnek így nem áll bizonyíték a rendelkezésére, hogy Kármán Irén ellen eljárást kezdeményezzen hatóság félrevezetése miatt. Ezt a lehetőséget korábban lebegtette a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) – jegyezte meg az ügyvéd.
Mint magyarázta, a korábbi határozat szerint kétséget kizáróan megállapítható az, hogy nem történt bűncselekmény a személyi szabadság megsértése vonatkozásában. A Legfőbb Ügyészség általi változtatás azt jelenti, hogy nem állapítható meg bűncselekmény elkövetése.
A személyi szabadság megsértése arra vonatkozik, hogy az újságíró elmondása szerint Pesterzsébeten egy kocsiba tuszkolták, majd a Duna-parton kilökték. Szerintük ilyen nem történt, és ez adhatott volna alapot arra, hogy Kármán Irén ellen eljárást indítsanak – mondta el Pelle Andrea. Hozzátette: a másik cselekményt, a bántalmazást korábban sem vitatták.
Borbély Zoltán, a Legfőbb Ügyészség szóvivője az MTI megkeresésére megerősítette, hogy részben megváltoztatták a nyomozást megszüntető határozatot, ám ennek részleteiről hétfőre ígért tájékoztatást.
Kármán Irén újságírót – aki az 1990-es évek olajszőkítési ügyeivel foglalkozott – elmondása szerint tavaly június 22-én éjszaka Pesterzsébeten ütötték le és tuszkolták be egy kocsiba, majd brutálisan megverték, és összekötözve a lágymányosi Duna-parton hagyták, ahol egy horgász talált rá. A rendőrség életveszélyt okozó testi sértés miatt indított nyomozást, és ötmillió forintos nyomravezetői díjat tűzött ki. Augusztus elején a rendőrség visszavonta a nyomravezetői díjat. A nyomozást végző NNI július elején sajtótájékoztatót tartott az ügyben, ahol elhangzott: a beszerzett bizonyítékok alapján megállapítható, hogy Kármán Irént nem ott, nem akkor és nem úgy bántalmazták, ahogy korábban vallomásában elmondta.
(mti)