Gyurcsány: A népszavazás fogja lezárni az elmúlt két évet

„Politikai értelemben a népszavazás fogja lezárni az elmúlt két évet” – írja internetes naplójában Gyurcsány Ferenc. A miniszterelnök szerint azonban „éppen a népszavazással fog kiderülni – amelynek végső szándéka a kormány megbuktatása vagy a reformfolyamat megállítása lenne –, hogy ebben a tekintetben a népszavazás csak elbukhat”.

MNO
2008. 02. 12. 16:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány Ferenc legfrissebb blogbejegyzése szerint a hétfői szavazás záróakkordja volt az 1996–98 közötti időszaknak, amely a kormányfő szerint „a maga céljait tekintve sikeres volt”, valamint a „kormányzás első félidejének”, amelyben olyan lépések történtek, amelyeknek „egyike sem kényelmes”. „Politikai értelemben a népszavazás fogja lezárni az elmúlt két évet” – olvasható.

Magáról a referendumról azonban Gyurcsány úgy vélekedik: „Miközben soha kormány ilyen nyomás alatt nem állt, éppen a népszavazással fog kiderülni – amelynek végső szándéka a kormány megbuktatása vagy a reformfolyamat megállítása lenne –, hogy ebben a tekintetben a népszavazás csak elbukhat. Ki fog derülni: az ország többsége nem áll a kezdeményezők mögé” – írja blogjában a miniszterelnök.

„A legnehezebb időszakban – politikai értelemben – sikertelen az ellenzéki támadás – fogalmaz az amoba.hu-n. Ez független attól, hogy a destabilizációs szándék, az indulatok felkorbácsolása milyen eredményt hoz, vagy éppen kinek milyen a népszerűsége ebben a pillanatban” – írja Gyurcsány.

Tárgyalásos forradalom, vagy forradalmi természetű reformok?

A miniszterelnök arról is értekezik internetes naplójában, hogy „miként lehet segíteni a polgárosodás folyamatát egy olyan országban, amelyben a demokratizálás, a szociális piacgazdaság kiépítése nem az autonóm polgárok társadalmi-politikai mozgalmának, törekvéseinek eredményeként, ha úgy tetszik, alulról fölfelé jön létre, hanem a társadalmi-politikai elit felülről, tárgyalásos rendszerváltással kezdi átalakítani a függőségek bonyolult, félfeudális, kapitalista vagy szocialista, némely esetben autoriter rendszerét”. Szerinte tárgyalásos forradalommal, vagy forradalmi természetű reformokkal.

A rendszerváltás, rendszerváltozás egészének társadalmi lényege a polgárosodás. Autonómiát kellett teremteni a történelmileg csak függőséget és kiszolgáltatottságot ismerő világban. De ez lassabb, bonyolultabb és ellentmondásosabb folyamat, mint gondoljuk – írja a miniszterelnök.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.