Schmitt Pál: Március 9-én Magyarország jövője a tét

Schmitt Pál európai parlamenti képviselő Vas megyei látogatása során találkozott önkormányzati vezetőkkel Kőszegen, majd körútja során felkereste Körmendet és Szombathelyt, ahol helyi aktivistákkal találkozott, végül lakossági fórumot tartott.

MNO
2008. 02. 24. 16:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Körmenden Bebes István és Németh Zsolt polgármesterek és egyben országgyűlési képviselők társaságában tartott fórumot az Európai Parlament magyar néppárti delegációjának elnöke.

„Én a barátság híve vagyok. Ha beszélgetni kell, én nem ismerek jobb- vagy baloldali magyar embert, ahogy véleményem szerint a valóságban nem létezik jobb- vagy baloldali megye sem. Csak magyar emberek vannak, akik hasonló problémákkal, nehézségekkel küzdenek, vagy örömökben osztoznak. Persze könnyebb nekem itt beszédet tartani, mint azoknak, akik a szomszéddal szóba elegyednek, ezért is kérek minél több embert arra, tartsák szem előtt egy tanácsomat, hogy két szomszéd közötti ösvényen soha nem nőhet fű!” – olvasható a fidesz.hu-n.

„Március 9. nem a három kérdésről szól elsősorban. Az ország minden emberének a jövője a tét” – mondta Schmitt.

„A vizitdíj és a kórházi napidíj bevezetése sok szemszögből már megvizsgálásra került. Nézzünk szembe a tényekkel: a magyar társadalomban – különösen az idősek között – nagyon sok a beteg. Nem lehet cél az orvos-beteg találkozók számának csökkentése, hiszen sokszor orvoshoz szűrővizsgálat, megelőzés, tanácsadás céljából is fordulnak az emberek. Többek közt ezért is tiltakoznunk kell vizitdíj és a kórházi napidíj ellen” – olvasható a legnagyobb ellenzéki párt honlapján.

Az EP-képviselő kiemelte, hogy a kormányzat részéről több alázatra lenne szükség. Amit az indokolna, hogy a környező országok gazdaságához képest nagyon le vagyunk maradva. A három kérdésen túl sok olyan témát tudnánk összeszedni, ami a lemaradásunkat érzékeltetné – tette hozzá. Talán nem kell mondani, hogy a nyugdíjak, vagy az átlagbérek kérdésében sem tudunk komoly eredményeket felmutatni, Európához mérten biztosan nem. Európára kitérve Schmitt Pál kiemelte: „Ha véleményt kell alkotni, vagy súlyos kérdésekben meg kell nyilvánulni, nem félnek a népszavazástól más országokban, mert az a demokrácia és a népakarat megnyilvánulásának legmagasabb fóruma. Olaszország a köztársaságról, Ausztria az önállósulásáról, vagy egy más időben Sopron a hűségről döntött népszavazással. Ha a kormány a munkájával elégedett, akkor bátran kellene a népszavazás elé állnia. Sőt, neki kellene buzdítani arra, hogy menjenek el szavazni. Példátlan Európában, hogy az ország több közjogi méltósága arra biztatja az embereket, hogy ne vegyenek részt a demokrácia ezen legfontosabb ünnepén.”

Nem 2 100 000 szavazat kell az igenek győzelméhez, hanem 2 100 000-szer egy igen szavazat, vagyis minden egyes szavazat egyenlő értékű és rendkívül fontos. Schmitt Pál kifejezte reményét, hogy a legutolsó népszavazás, ami a kettős állampolgárságról szólt, megszívlelendő tanulságokkal szolgált mindannyiunk számára – szerepel a párt weboldalán.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.